1.liga dorostu

Antonín Surma

31. 1. 2007

1.liga mladšího dorostu
Beskydská šachová škola má v této soutěži, která navazuje na Extraligu dorostu, dva zástupce. Oba týmy Frýdku-Místku tvoří hráči věkem starší žáci nebo dokonce i mladší žáci. Hlavním cílem pro frýdecko-místecké družstva je především sbírat cenné zkušenosti a ty pak využít v tvrdých nominačních soubojích o zisk místa v extraligových týmech Beskydské šachové školy „A“ a „B“.
A cíle se naplnit daří mírou vrchovatou. Vždyť oba týmy po šesti odehraných kolech se drží ve dvanáctičlenné tabulce na výborných pozicích.
„C“ družstvo vedené kapitánem Ing.Pavlem Benčem je na 2.místě. V sobotu 27.1. nejdříve dopoledne přehrál tým Ostravy-Poruby 4,5-1,5 (své partie vyhráli Pilch R., Pavelek T., Pavelková M., Kozel J. a remizoval J.Kozel). V odpoledním utkání prohrál s lídrem soutěže Orlovou 2,0-4,0 (vyhrál R.Pilch a remizovali K.Mitura, M.Pavelková).
„D“ družstvo pod vedením kapitána Petra Slováka dopoledne prohrálo s Orlovou v drtivém poměru 0,0-6,0. Odpoledne však mile překvapili nejtěsnějším vítězstvím 3,5-2,5 nad Ostravou-Porubou (vyhráli M.Kawulok, P.Fiala, P.Walek a remizovala Zemková K.).
V neděli 28.1. se v prestižním oddílovém souboji střetla obě družstva ve vzájemném souboji, když velkým favoritem bylo „C“ družstvo. Ovšem „D“ tým opět velmi mile překvapil a dokázal si za remízu 3,0-3,0 připsat do tabulky další překvapivý bod.