6.ZŠ a 8.ZŠ jednoznačně nejlepší

Antonín Surma

6. 12. 2006

Okresní přebor škol v šachu 2006, 1.-5.třída

Asociace školních sportovních klubů ve spolupráci s Domem dětí a mládeže a Beskydskou šachovou školou upořádala v úterý 5.prosince “Okresní přebor škol v šachu 2006, kategorie 1.-5.třída“.
Na startu se sešlo 15 čtyřčlenných školních družstev, které bojovaly o sady medailí a o postupové místa do „Krajského přeboru škol v šachu“. Mezi favority byla pasována především 6.základní škola Frýdek-Místek a 8.základní škola Frýdek-Místek. Favorité své role potvrzovali v každém utkání a tak o konečném vítězi nakonec rozhodovalo především vzájemné utkání, které až s překvapivým přehledem vyhrála jednoznačně 6.ZŠ FM nad 8.ZŠ FM v drtivém poměru 4,0 – 0,0 !! O šachové síle obou jmenovaných týmů jistě hovoří i velký bodový odstup od ostatních družstev. Oba týmy budou jistě v Krajském přeboru patřit ke spolufavoritům a věříme, že se jim podaří postoupit na Mistrovství České republiky.
Třetí místo nakonec díky vítězství v nervy drásajícím posledním 7.kole získali žáci 1.ZŠ Frýdek-Místek.