111 získaných medailí!

Miroslav Sykora

30. 9. 2004

Ze dvou oblastních soutěží Severní Moravy a Slezska získali bojovníci Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek (při 8. ZŠ) celkem 111 medailí. V Opavě (jaro) a v Hlučíně (25. září 2004) získali 44 zlatých, 35 stříbrných a 32 bronzových medailových zápisů. Jde o počin ve všech věkových kategoriích, v žákovských, juniorských a seniorských disciplínách (sestavy, sportovní boj, speciální přerážecí techniky do výšky a dálky a silové přerážení desek). Tím obhájila Škola TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek nepřetržité každoroční kralování v regionu Severní Moravy.      V Hlučínské sportovní hale se setkalo 110 závodníků (včetně držitelů černého pásu). ITF Frýdek-Místek reprezentovalo 20 nominovaných. Nejvíce startujících měla tentokrát Karviná. ITF Frýdek-Místek nemělo na soutěži 7 držitelů černého pásu, kteří zde pomohli v roli rozhodčích. Šanci sestřelit favorita na vítězství ve 2. kole oblastní soutěže v Hlučíně měla Ostrava a Karviná.      Za vyrovnané a nejlepší výkony na jaře i na podzim byli vyhlášeni Mistři Severní Moravy pro rok 2004. V kategorii žáků a žákyň tyto tituly získali Filip Gavlas a Jana Koloničná (oba ITF Frýdek-Místek při 8.ZŠ, žáci sportovní třídy 8.A). V kategorii juniorů a juniorek B se to podařilo Tomáši Kovalčíkovi (Se-Jong Opava) a naší Martině Žákové (ITF Frýdek-Místek). V juniorech A získal titul opět ITF Frýdek-Místek díky Rostislavu Pešákovi, titul juniorka A nebyl udělen. V seniorech B zdvihli poháry nad hlavu Petr Rakus a Zuzana Gorgolová (oba ITF Karviná). Mistryní Severní Moravy za seniorky A je naše Martina Řezáčová (ITF Frýdek-Místek). V seniorech A nebyl titul udělen pro větší počet stejně umístěných (z ITF Frýdek-Místek dva adepti, Michal Košátko a Miroslav Sýkora).      První tři místa za rok 2004: Škola TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek 44-35-32, Il-Dong Ostrava 21-16-22, ITF Karviná 19-21-36      S obrovským očekáváním se blíží MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY, které se poprvé uskuteční v Brně. Vrcholná soutěž roku bývá navštívena až 400 závodníky. ITF Frýdek-Místek na této soutěži jistě nezíská 111 medailových zápisů. Malým přáním by mohlo být, získat 11 medailí z technických sestav. Mnozí závodníci ze Závodního týmu se opravdu například ve sportovním boji překonali. Škoda těch neúspěchů v sestavách. Děkuji všem účastníkům za reprezentaci ve 2. kole oblastní soutěže Severní Moravy v Hlučíně. Za předvedené výkony a překvapivé medaile zaslouží pochvalu zejména nečlenové Závodního týmu. Ing. Miroslav Sýkora, 30. září 2004.