15. místo na Mistrovství světa

- BŠŠ Beskydská šachová škola

1. 10. 2014

Mistrovství světa mládeže (JAR, Durban, 19. – 29. 9.) se hrálo na jedenáct kol. Obě reprezentantky Frýdku-Místku Natálie Szusciková a Martina Fusková startovaly s jiným cílem.

Natálie Szusciková hrála v kategorii dívek do 8 let a měla především sbírat cenné zkušenosti s cílem dosáhnout alespoň 50% bodů a skončit v první půlce startovního pole. V konkurenci 51 hráček z 28 zemí světa se cíl podařilo beze zbytku naplnit. Natálie hraje odvážné šachy, plné taktických šarvátek a stejně hrála i na mistrovství a tak ani nikoho nepřekvapí, že všechny její partie skončily rezultativním výsledkem = 6x vyhrála a 5x prohrála. Ziskem 6,0 bodů obsadila „Naty“ pěkné 21. místo a své stanovené cíle splnila!

Martina Fusková startovala v kategorii dívek do 16 let a konkurenci 83 šachistek ze 49 zemí světa byla nasazená jako hráčka č. 23. Martina měla za cíl skončit do 20. místa a pokusit se bojovat o první „patnácku“. Martinu zastihnul šampionát ve výborné formě a z jedenácti partií dokázala vybojovat 6,5 bodu (4x výhra, 5x remíza a 2x prohra). V konečném součtu to dalo Martině ve světové konkurenci výborné 15. místo a splněný cíl!

Děkujeme děvčatům za vzornou reprezentaci Frýdku-Místku!

Děkujeme Statutárnímu městu Frýdek-Místek a Moravskoslezskému kraji za podporu startu našich reprezentantek.

Foto – Martina Fusková a Natálie Kaňáková.