Archiv

Antonín Surma

16. 10. 2006

Beskydská šachová škola v úvodu úspěšná !

V neděli 15.10. se odehrálo 1.kolo 2.ligy družstev v šachu. Frýdek-Místek má v této soutěži zastoupení v „B“ družstvu Beskydské šachové školy. Družstvo pod vedením kapitána Ing.RNDr.Vladana Pechy má stanovený sportovní cíl na sezónu 2006/2007 skončit do 4.místa. Že to není cíl jednoduchý, o tom se přesvědčili hráči i příznivci „B“ týmu hned v 1.kole, kdy na domácích šachovnicích hostili družstvo Baníku Havířov.
Frýdek-Místek sice zvítězil nejtěsnějším rozdílem 4,5 : 3,5, ale nechybělo mnoho a došlo k dělbě bodů. Naštěstí naši hráči měli větší chuť po vítězství a i s trochou sportovního štěstí vyhrálo. Zisk tří bodů na úvod soutěže je velmi důležitý, protože soutěž bude velmi vyrovnaná a každý bod bude mít cenu zlata.
Za Beskydskou šachovou školu bodovali a své partie vyhráli Tomáš Dvořák, Vladimír Bělunek, Tomáš Pecha, Táňa Holušová a remizoval Zdeněk Holeksa.
V 2.kole se utká BŠŠ „B“ v neděli 4.11. v Ostravě s tamním Mittalem „B“.