2. NEJ ZEMĚ V EVROPĚ!!!

Miroslav Sykora

4. 10. 2006

Česká republika je aktuálně druhou nejúspěšnější zemí Evropy. Na špici sportovního TaeKwon-Do ITF je Rusko, třetí příčku drží Řecko. Frýdecko-Místečtí taekwon-disté, 3 ženy a 3 muži, se umístili na mnoha medailových pozicích. O mnoha z nejlepších výkonů nejen našich kamarádů a kamarádek ze Školy TKDFM při 8.ZŠ, ale i ostatních českých reprezentantů při ME 2006 se dočtete dále …  V pondělí 25. září 2006 ve 23:15 odletěla z pražského letiště v Ruzyni česká špička sportovního TaeKwon-Do ITF, národní reprezentace vedená Jaroslavem Vomáčkou, Petrem Poklopem, Radkou Heyduškovou, Kamilem Vyvialem a Janou Mikulenkovou, do Řecka na 21. Mistrovství Evropy seniorů a 12. Mistrovství Evropy juniorů v populárním korejském bojovém umění sebeobrany. Od 28. září do 1. října 2006 se v Soluni bojovalo o medaile. Celkem se za ČR nominovalo 33 reprezentantů (19 seniorských a 14 juniorských), z naší líhně ve Frýdku-Místku se jeli prezentovat 3 ženy a 3 muži + repre kouč Kamil Vyvial, resp. 1 juniorka Kateřina Kolářová (1.mezinárodní start) a 2 junioři (Filip Gavlas a Lumír Kunz – 1.mezinárodní start), 1 senior (Michal Košátko – MISTR SVĚTA 2005) a 2 seniorky (Jana Hoňková a Jana Žylová, obě již velmi úspěšné a zkušené bojovnice na mezinárodním poli). Dále za ČR startovali další aktuální mistři světa Jan Mraček, Juraj Hasík, nebo také mistři Evropy z loňkého roku Věra Khunová, Petra Tošnarová či Kateřina Čížková. Několik soustředění v jihočeské Třeboni, mnoho propocených doboků, touha vedená ruku v ruce velkou vytrvalostí umožnila i dalším získat mnoho nových zážitků. Letos se přípravy repre účastnila i na pozvání našeho svazu také reprezentace Irska. Do země TaeKwon-Do ITF zaslíbené, do Řecka, odletěli také mezinárodní rozhodčí R. Kaňka, Z. Mácha, O. Vrábel, P. Smejkal, mistr Hwang Ho Yong a reprezentační lékař MUDr. Milan Svoboda. ČR loni v roce 2005 obsadila celkové 2. místo v Evropě a Češi získali také 15 titulů mistrů Evropy. Ačkoli počasí venku podle dalších informací nebylo vpravdě řecké a slunečné, je možno říci, že Slunce v duši, měli dobře schované čeští reprezentanti. Možná tato vyšší moc vedla k tak skvělým výkonům při tomto ME! Největší výpravy přivezly Rusko a Řecko.  (pátek, 29. září 2006): První soutěžní den na letošním mistrovství Evropy dopadl pro Českou republiku velice dobře. V úvodní disciplíně – technické setavy, jsme dokázali ze 14 startů získat 12 medailových umístění, přičemž hned 4 x to byla medaile nejcennější. Zlaté medaile dokázali získat L. Deutschová – Praha, J. Chaloupka – ČB, P.Tošnarová – Praha a mužský seniorský tým (pozn. vč. Michala Košátka z F-M). V dnešní druhé disciplíně – sebeobraně, jsme byli neméně úspěšní, když oba naše seniorské týmy (vč. Michala Košátka z F-M + L. Vaněk – ČB, R. Havlíček – ČB, J. Mraček – Třeboň) získali zlaté medaile (žena x 2 útočníkům I. Hambergerová – Praha, Z. Adamojurka – Praha, M. Kindl – Praha a muž x 3 útočníkům) a oba juniorské medaile stříbrné (vč. Filipa Gavlase a Lumíra Kunze z F-M). FILIP GAVLAS (leader dříve sportovní třídy TaeKwon-Do ITF při 8.ZŠ) a LUMÍR KUNZ (from Malenovice) se podíleli na stříbrné pozici českého týmu juniorů v tech. sestavách. MICHAL KOŠÁTKO (Mistr světa 2005 a trenér Závodního týmu Frýdku-Místku) získal individuální stříbrnou medaili v technických sestavách II.Danu – senioři a podílel se na zlaté pozici českého týmu seniorů v tech. sestavách. JANA HOŇKOVÁ (vedoucí dětských skupin při 8.ZŠ a v Palkovicích, jedna z nejzkušenějších trenérek TaeKwon-Do ITF) získala individuální stříbrnou medaili v tech. sestavách I.Danu – seniorky. JANA ŽYLOVÁ (má výročí, trénuje již 10 let při naší škole) se podílela na stříbrné pozici českého týmu seniorek v tech. sestavách. Celkem získala Česká republika první soutěžní den 6 zlatých, 8 stříbrných a 2 bronzové medaile.  (sobota, 30. září 2006): Druhý den mistrovství Evropy 2006 v Taekwon-Do ITF přinesl České republice další 4 tituly mistrů Evropy. Soutěžilo se především v disciplíně sportovní boj jednotlivců a v disciplíně speciální techniky jednotlivců, neděli měly být na programu především týmové soutěže. Naše JANA ŽYLOVÁ vybojovala bronzovou medaili ve sportovním boji mezi seniorkami nad 75 kg (její váha je však určitě nižší, šlo jen o nasazení mezi silnější soupeřky 8-))), kde se prosadila. Naše KATEŘINA KOLÁŘOVÁ při svém prvním mezinárodním startu vybojovala bronzovou medaili ve sportovním boji mezi juniorkami do 70 kg – rovněž má zřejmě nižší váhu, rovněž ona je odchovankyní dříve sportovní třídy TaeKwon-Do ITF při 8.ZŠ. Náš fighter LUMÍR KUNZ při svém prvním mezinárodním startu vybojoval bronzovou medaili ve sportovním boji mezi juniory do 75 kg. Tento den se Mistryněmi Evropy v ind. soutěži staly: L. Deutschová – Praha (spec. tech. do výšky a dálky na desky), V. Khunová – Praha (sp. boj seniorek do 57 kg), K. Boková – Praha (sp. boj juniorek nad 70 kg), A. Konečná – Ostrava (sp. boj juniorek do 64 kg). Za první 2 dny Mistrovství Evropy ČR získala 10 zlatých, 8 stříbrných a 10 bronzových medailí. Linda Deutschová ziskem 2 zlatých medailí aspirovala po dvou dnech na zisk poháru pro nejúspěšnější juniorskou závodnici Evropy 2006.  (neděle 1.10.2006): Závěrečný den mistrovství. ČR získala poslední den ještě dalších 6 zlatých, 2 stříbrné a 5 bronzových medailí. Naše JANA HOŇKOVÁ získala individuální bronzovou medaili ve sportovním boji seniorek do 75 kg. Náš MICHAL KOŠÁTKO se podílel na dvou bronzových pozicích českého týmu seniorů ve sportovním boji a v silovém přerážení a na zlaté pozici tohoto týmu ve speciálních technikách a naše JANA ŽYLOVÁ se podílela na stříbrné pozici týmu ve speciálních technikách a na bronzové pozici českého týmu seniorek v silovém přerážení desek ve stojanech a ještě ten den tyto ženy dokázaly zvítězit na ME v týmovém sportovním boji. Naši FILIP GAVLAS a LUMÍR KUNZ se podíleli na stříbrné pozici českého týmu juniorů ve speciálních technikách do výšky a dálky na desky. Individuální zlato ve sportovním boji seniorek do 69 kg získala P. Tošnarová – Praha a v silovém přerážení desek ve stojanu V. Kunová – Praha. TEN DEN SE VŠAK JEŠTĚ PODAŘIL JEDEN Z DALŠÍCH MIMOŘÁDNÝCH OSOBNÍCH ÚSPĚCHŮ – MICHAL KOŠÁTKO SE STAL, SPÍŠE VYBOJOVAL MISTRA EVROPY VE SPORTOVNÍM BOJI DO 85 KG!!! Velmi cenné zkušenosti ze sportovního boje předává tento šampión dál, všem členům Závodního týmu ve Frýdku-Místku! Titul šampióna Arény gladiátorů 2005, titul MISTRA SVĚTA TAEKWON-DO ITF a mnoho dalších mezinárodních zlatých, stříbrných a bronzových medailí, získal jedině díky svému osobnímu přístupu k věci, v pravý okamžik zabere na 100%. Přejeme mu mnoho úspěchů v jeho zaměstnání, při jeho studiu a v jeho soukromém životě velkou pohodu a pochopení pro to, čemu se věnuje. ´Díky Michale, jsi opravdový MISTR a muž činu!´  Celkově tedy získala ČR na letošním ME celkem 16 zlatých, 10 stříbrných a 15 bronzových medailí a zařadila se na druhé místo v Evropě, když úspěšnější byla jen reprezentace Ruska. Za námi pak na celkovém třetím místě skončili domácí Řekové. Mimo to ČR získala další 4 poháry za nejúspěšnější jednotlivce a tým mistrovství Evropy 2006, o které se zasloužili Linda Deutschová – Sonkal Praha (nejúspěšnější juniorka Evropy 2006), Věra Kunová – Hwa Rang Praha (nejúspěšnější seniorka Evropy 2006), Michal Košátko – Škola TK-D ITF Frýdek-Místek při 8.ZŠ (nejúspěšnější senior Evropy 2006) a mužský seniorský tým (nejúspěšnější mužský tým Evropy 2006). Dovolte, abych na tomto místě nejvíce z našich odchovanců vedle Michala Košátka vyzdvihl osobní přístup Jany Hoňkové k věci reprezentace země a k věci vedení mládežnické základny ve Frýdku-Místku a v Palkovicích, velký obdiv. Souhrn – Pátek: 1. místo – Linda Deutschová, tul juniorky I. Dan 1. místo – Jan Chaloupka, tul senioři I. Dan 1. místo – Petra Tošnarová, tul seniorky II. Dan 2. místo – Juraj Hasík, tul junioři I. Dan 2. místo – Michal Košátko, tul senioři II. Dan 2. místo – Jana Hoňková, tul seniorky I. Dan 3. místo – Aneta Merksbauerová, tul juniorky II. Dan 3. místo – Věra Khunová, tul seniorky III. Dan 1. místo – tým tul senioři 1. místo – sebeobrana 1:2 senioři 1. místo – sebeobrana 1:3 senioři 2. místo – tým tul junioři 2. místo – tým tul juniorky (Linda Deutschová) 2. místo – tým tul seniorky 2. místo – sebeobrana 1:2 junioři (Linda Deutschová) 2. místo – sebeobrana 1:3 junioři Souhrn – Sobota: 1. místo – Andrea Konečná, matsogi juniorky -64kg 1. místo – Kateřina Boková, matsogi juniorky +70kg 1. místo – Věra Khunová, matsogi seniorky -57kg 1. místo – Linda Deutschová, t-ki juniorky 3. místo – Tomáš Jungwirth, matsogi junioři -51kg 3. místo – Lumír Kunz, matsogi junioři -75kg 3. místo – Aneta Merksbauerová, matsogi juniorky -52kg 3. místo – Kateřina Kolářová, matsogi juniorky -70kg 3. místo – Hana Hanousková, matsogi seniorky -63kg 3. místo – Jana Žilová, matsogi seniorky +75kg 3. místo – Juraj Hasík, t-ki junioři 3. místo – Ilona Hambergerová, t-ki seniorky 3. místo – Lukáš Vaněk, t-ki senioři Souhrn – Neděle: 1. místo – Michal Košátko, matsogi senioři -85kg 1. místo – Petra Tošnarová, matsogi seniorky -69kg 1. místo – Věra Khunová, wirok seniorky 3. místo – Jan Klaška, matsogi senioři -71kg 3. místo – Jan Mraček, matsogi senioři -78kg 3. místo – Jana Hoňková, matsogi seniorky -75kg 1. místo – tým matsogi seniorky 1. místo – tým t-ki juniorky (Linda Deutschová) 1. místo – tým t-ki senioři 2. místo – tým t-ki junioři 3. místo – tým wirok senioři 3. místo – tým wirok seniorky V článku byly použity informace poskytnuté Janou Mikulenkovou na www.taekwondo.cz a také byly převzaty a upraveny fotografie z fotogalerie na sonkal.taekwondo.cz , jakož i souhrn medailových umístění. pro návštěvníky www.taekwondo.cz , www.frydekmistek.cz a frýdecko-místecká periodika pro tkdfm.taekwondo.cz napsal Miroslav Sýkora, 4. října 2006