27.ročník – Turnaje šachových nadějí

Antonín Surma

24. 4. 2006

Beskydská šachová škola uspořádala ve dnech 13. – 17. 4. 2006 27.ročník Turnaje šachových nadějí. Nad turnaji převzala záštitu starostka města Frýdku-Místku Ing.Eva Richterová, která na startu přivítala 308 účastníků z 12 zemí Evropy (ČR, Bělorusko, Dánsko, Slovensko, Polsko, Rusko, Litva, Maďarsko, Německo, Chorvatsko, Anglie, Wals). Turnaje šachových nadějí byly rozděleny do 3 turnajů – Turnaj šachových nadějí, Pobeskydí a Mezinárodní turnaj dětí do 8 let. Turnaj šachových nadějí se odehrál v reprezentačních prostorech Národního domu v Místku a hrálo se v 8 kategoriích. Jako každoročně i letos do FM přijely velmi silné šachové výpravy z celé Evropy. Zvlášť potěšitelná byla velká účast anglických šachistů. Mezi startujícími bylo mnoho národních mistrů ve svých věkových kategorií. V jednotlivých kategoriích zvítězili:

1. Duda Jan / POL

Na závěr turnaje byly vyhodnoceny i nejlepší družstva.
Soutěž družstev „Frýdek-Místek CUP“
1. SLOVENSKÁ REPUBLIKA 24,0 b.
2. ANGLIE“A“ 23,5 b.
3. ANGLIE“B“ 23,0 b.
4. BŠŠ Frýdek-Místek 23,0 b.
5. Chorvatsko 21,5 b.

Poprosili jsme Martina Kocura ředitele Turnaje šachových nadějí o krátké zhodnocení celé akce: „ Jsme všichni spokojeni, letošní 27.ročník byl po sportovní i společenské stránce velmi zdařilý o čemž svědčí děkovné ohlasy domácích i zahraničních výprav. Mnoho redaktorů novinových i televizních štábů bylo překvapeno kvalitou startovního pole a ještě více nádherným prostředím Národního domu a celou organizací turnaje. Tímto bych chtěl poděkovat celému organizačnímu štábu a v neposlední řadě Domu dětí a mládeže ve FM. Velké poděkování patří hlavním partnerům „Turnaje šachových nadějí“ Městu Frýdek-Místek, Moravskoslezskému kraji, a firmám ARCIMPEX, HAMONT, SKANSKA, ČZE a BIOCEL PASKOV, bez jejichž pomoci by se Frýdek-Místek nemohl pyšnit v celé Evropě, tak vysoce hodnocenou společenskou a sportovní akci“.