kocourek

16. 3. 2005

Dorostenky – OP
BK Frýdek-Místek – Vsetín 45 : 78

Ke svému prvnímu utkání na domácí palubovce v tomto roce nastoupily starší dorostenky BK Frýdek-Místek v sobotu proti vedoucímu družstvu tabulky BK Zbrojovka Vsetín.

Zápas se od prvních minut utkání vyvíjel nečekaně jednoznačně ve prospěch domácích hráček. Soupeřky byly zaskočeny nástupem domácích a po prvních 10 minutách vedly naše děvčata rozdílem 10 bodů. Ve druhé čtvrtině se soupeřky mobilizovaly a změnily důslednou obranu proti které se domácí jen těžko prosazovaly a v poločase už prohrávaly rozdílem jediného bodu. Za stavu 32 : 33 byla zahájena třetí čtvrtina, která přinesla do hry nečekaný zvrat. Koncentrace domácích na obranu vlastní poloviny se zcela vytratila a hráčky odešly i střelecky. Jen sporadicky dokázaly houževnatou obranu soupeřek narušit rychlými protiútoky a z pomalé hry domácích těžil soupeř. Domácím úplně ztroskotal herní systém a v závěru zápasu kdy soupeř exceloval střelecky a dokázal utkání rozhodnout jednoznačně ve svůj prospěch se navíc dvě klíčové hráčky vyfaulovaly.

Nejlepší střelkyní domácích byla Lucie Janošcová s 19 body, následovaná Martinou Jakobovou se 12 body.

BK Frýdek-Místek -Příbor 41:99

Nedělní druhé utkání s BK Příbor se podle očekávání vyvíjelo jednoznačně ve prospěch soupeřek. S tímto celkem se domácím nedaří sehrát rovnocenná utkání po celou sezónu. Proti sehranému týmu Příbora se nemohou hráčky Frýdku Místku prosadit ani střelecky ani herně. Přestože k utkání nastoupila celá střídačka domácích, soupeřky byly lepší fyzicky a střelecky a v polovině utkání již vedly rozdílem 25 bodů.

Nejlepší střelkyní domácích byla Gabriela Nezhodová s 14 body, Janošcová 7,Bačáková 4,Jakobová 9,Peterková 4,