BK Frýdek-Místek – BCM LOKO INTEXT Krnov 71 :60 (37:38)
Nogol 31, Klempa 10, Břach 8, Heidrich 6, Otáhal 6, Skuherský 4, Kutěj 4, Koloničný O. 2, Holub 0, Chvaja 0, Vaněk 0, Bala 0, Noga 0
BK Frýdek-Místek – BCM LOKO INTEXT Krnov 33 :97 (25:45)
Nogol 10, Klempa 7, Heidrich 4, Skuherský 4, Bala 2, Holub 2, Koloničný O. 2, Kutěj 2, Břach 0, Otáhal 0, Chvaja 0, Vaněk 0, Noga 0
Poslední domácí utkání v této sezóně si zahráli mladší žáci. Přivítali velmi silný celek Krnova, který vyniká zejména výbornou atletickou připraveností a dynamickou hrou svých rychlých a silných hráčů. Trenér Kocourek dal v prvním utkání přednost základním hráčům ročníku 91, což vedlo k vítězství a vcelku kvalitní hře. Na palubovce výrazně vynikal Marek Nogol, který své spoluhráče jasně převyšuje fyzicky i herně.
Ve druhém utkáni dostali příležitost především mladší hráči ročníku 92-94. Malá zápasová zkušenost a poněkud i slabší herní dovednosti sice nedokázaly čelit silnému soupeři, ale na druhou stranu dostali příležitost mladí hráči, které čeká v příští sezóně opět mnoho zápasů pořád ještě v kategorii mladších žáků. V dobrém světle se předvedli i ti nejmladší Holub, Vaněk i Bala.
Do konce letošní soutěže zbývá mladším žákům sehrát ještě dvě utkání v Orlové a dvě utkání v Třinci.

Ženy OP

BK Frýdek- Místek – BC Orlová „B“ 60 :56
Nejlepší hráčkou byla Lucie Janošcová s 27 body. Dále Nezhodová 10, Jakobová 10,Hanáková 6,Peterková 6,Kabátníková 1.
K předposlednímu utkání žen v této sezóně nastoupily na domácí palubovce v sobotu 16.4. v 16 hodin ženy BK FM. V minulém utkání před domácím publikem zvítězily a přáním bylo si tento výsledek zopakovat.
Družstvo muselo oželet několik hráček na marodce a nastoupilo s 9 hráčkami v sestavě.Přes velké odhodlání zvítězit se vstup do utkání lépe vydařil soupeřkám. Nervozita se podepisovala od prvního hvizdu rozhodčích na nepřesné střelbě a zakončování útoků. První čtvrtina skončila jasným vítězstvím soupeřek 14 : 6. Po pauze kdy se upřesnila taktika a nervozita trochu opadla se hráčkám podařilo během 3 minut střelit 7 bodů což soupeřky trochu znejistělo. Od počátku druhé čtvrtiny, kdy byl na sazen těsný presing po celém hřišti byly soupeřky očividně zaskočeny a byly okamžiky kdy si nevěděly rady co s míčem. Toto fyzické nasazení mělo svůj úspěch a v poločase už ztrácely na soupeře jen 4 koše. Po poločase se stejnou obranou a rychlými brejky se výsledek otočil. Martina Jakobová, která v zápase nastřílela soupeřkám 10 bodů se během 2 minut společně s Lucii Janošcovou a Alexandrou Hanákovou postaraly o to, že během prvních 3 minut dokázaly nastřílet 9 bodů a výsledek vyrovnat. Drama začalo už ve 4 minutě druhého poločasu, od kdy se skóre několikrát měnilo na obou stranách vždy s rozdílem 1 bodu nebo koše. 3 čtvrtina skončila výsledkem 41 : 42 a nic nebylo rozhodnuto. Domácí šly do závěrečné čtvrtiny s jasným cílem vyhrát, přestože se na palubovce vystřídala celá střídačka a sáhly si na dno sil. Stále se hrálo o bod a drama se stupňovalo až do 8 minuty kdy za stavu 53 : 54 ve prospěch soupeře se střelecky prosadila kapitánka domácích a slepenými koši předběhla soupeře o bod a v zápětí svým trojkovým hodem obrátila stav utkání na rozdíl 3 bodů. Do konce utkání scházely sekundy kdy Lucie Kabátníková pojistila vítězství na konečných 60 : 59 ve prospěch domácích. Za doslova vydřené vítězství patří všem hráčkám obrovský dík.
BK Frýdek- Místek – Slezan Opava 51 :73
Nejlepší střelkyní utkání byla Janošcová s 22 body. Dále Jakobová 15, Hanáková 2, Kabátníková 4, Coková 2, Peterková 2, Nezhodová 2.
Poslední utkání sezóny 2004/2005 přivedlo na domácí palubovku v 10 hodin v neděli domácí BK a Slezan Opava, se kterým má naše družstvo tradičně nelichotivé výsledky a byla snaha odčinit vysokou porážku v Opavě.
Zpočátku se zápas vyvíjel ve prospěch domácích a po první čtvrtině byl výsledek nerozhodný 17 : 17. Zdálo se že děvčata zopakují výbornou hru v předešlém dni a o to více se cítily na vítězství. Případná výhra by jim zaručovala odpoutání od dna tabulky což by byl pro nové družstvo v soutěži velký a nečekaný úspěch. Bohužel vůbec se nevydařil nástup do druhé čtvrtiny a 5 minut se domácí nedokázaly prosadit střelecky. Nervozitou svázané ruce a velká snaha o zvrat vytvářela na straně domácích velké chyby nejen v útoku kde se vyložené šance nedařilo zakončit atak hlavně v obraně. V poločase už byl výsledek 27 : 36. Ještě pořád se dalo vyhrát, ale třetí čtvrtina byla kopií druhé a už bylo zle. Nepřesná střelba a zakončení útoků domácím vzala vítr z plachet a fyzicky nebyly schopny udržet osobní obranu tak aby nedocházelo k rychlým brejkům soupeřek. Závěrečná čtvrtina již jen potvrdila křečovitý boj domácích, které úplně odešly střelecky. Poslední zápas skončil prohrou domácích 51 : 73.
Přesto je potřeba za bojovnost poděkovat všem a popřát lepší sezónu příští.