8. 11. 2004

Basketbal – liga starších dorostenců

BK Opava – BK Frýdek-Místek 78:53 (39:30)
Michal Peter 18, Jiří Lepík 12, Radek Henych 7, Tomáš Olka 6, Radek Žilinský 4, Kamil Stareček 2, Jiří Huser 2, Lukáš Peter 2

Dvojzápas v Opavě a v Krnově již dopředu signalizoval těžká a důležitá utkání, což se nakonec i potvrdilo. V sobotu v Opavě se domácí ukázali jako velmi nepříjemný soupeř. Pouze z počátku bylo utkání vyrovnané, ovšem s narůstajícím časem narůstalo i manko ve skóre hostujících hráčů. Frýdeckomístečtí dorostenci se těžko vyrovnávali s dobře organizovanou obranou opavských a s jejich výborným útočným doskokem. Body na straně domácích narůstaly zejména z rychlých protiútoků hostí. V druhé polovině utkání již dali trenéři hostí příležitost celé lavičce s cílem ušetřit síly na nedělní utkání v Krnově.

TJ Lokomotiva Intext Krnov – BK Frýdek-Místek 72:84 (31:40)
Kamil Stareček 22, Michal Peter 20, Lukáš Peter 12, Jiří Lepík 11, Radek Henych 9, Radek Žilinský 6, Tomáš Olka 4
Rozhodnutí trenérů ze soboty šetřit síly na nedělní Krnov se vyplatilo. Krnovští po sobotní prohře s Kroměříží museli na domácí palubovce bodovat a proto se na hříšti rozpoutal boj o každý metr, o každý míč. V první čtvrtině se soupeři střídali v těsném vedení a o zápase v podstatě rozhodla druhá čtvrtina, kterou hoši z Frýdku-Místku vyhráli 22:8 a to zejména zlepšenou osobní obranou a dobrou střelbou. Krnov se nechtěl vzdát, vysunul obranu na celé hříště a v průběhu poslední čtvrtiny stáhl výsledek až na 4 body, avšak hosté si taktickým výkonem již velmi důležité vítězství nenechali vzít a zaslouženě si odvážejí z Krnova velmi cenné body.
Trenér Kocourek po utkání „Když jsme viděli vývoj utkání v Opavě, kde jsme neměli šanci vyhrát, soustředili jsme se na zápas v Krnově. A ten nám vyšel. Utkání mělo výbornou úroveň, kluci bojovali a předvedli dobrý basket. Pochvalu si zaslouží celé družstvo, zejména však oceňuji výborný výkon Kamila Starečka a Michala Petera. Příští kolo hrajeme v Jihlavě a ve Žďáru a aspoň jednou chceme vyhrát“.