Víkend 5. a 6.11.05

Liga starších dorostenců – dvě vydřená vítězství venku

SKB Tišnov : BK Frýdek-Místek 68:72 (32:40)
Lepík 18, Kocourek 12, Olka 12, Stareček 10, Peter 7, Žilinský 6, Henych 3, Thaisz 2, Kocich 2, Zezula 0, Huser 0,
Velmi těžké utkání v sobotu naši dorostenci zvládli. Domácí v prvních dvou kolech doma prohráli a tak před plným hledištěm nastoupili s motivací dohnat ztrátu a konečně doma zvítězit. Dobrou zónovou obranou a tvrdým osobním tlakem na nejnebezpečnějšího hráče soupeře si naši hráči udržovali mírný náskok. Tišnovští se snahou prosadit se hráli mnohdy za hranicí pravidel a tak jim narůstaly osobní chyby. Ke konci utkání naši hráči několika zbytečnými chybami závěr zdramatizovali, avšak soupeř již bez svých opor nebyl schopen kontrovat.

BK Jihlava : BK Frýdek-Místek 68:79 (34:31)
Lepík 18, Olka 18, Žilinský 15, Kocourek 10, Stareček 10, Thaisz 4, Henych 2, Huser 2, Kocich 0, Zezula 0,
V neděli Jihlavě hráli naši borci oslabení o Petera, který dal přednost stužkovacímu večírku. Již tradičně se zápas v Jihlavě vyvíjel jako na houpačce. Na naši osobní obranu vytáhli domácí rychlý protiútok a dynamický pohyb v útoku, který jen frýdečtí těžko eliminovali. Tím si získali domácí až deseti bodový náskok. Přechodem na zónovou obranu se zápas začal otáčet ve prospěch hostí, velmi nervózní závěr naši hráči proti presujícím domácím zvládli a trojkou v poslední vteřině potvrdili své vítězství.
Trenér Kocourek po utkáních: „Obou vítězství si velmi cením. V podstatě jsme je vydřeli, protože nám na rozdíl od ostatních zápasů nezahráli klasičtí pivoti a malí hráči si museli poradit bez jejich podpory. V útoku nám především chybí střelba rozehrávačů a křídel, naopak výrazný vliv na úspěch má naše pohyblivá zónová obrana, kterou se kluky pokoušíme naučit. V obou zápasech mohu pochválit Tomáše Olku, na rozdíl od Tišnova se prosadil v Jihlavě i Radek Žilinský, Kamil Stareček a Ondra Kocourek musí ke své tvořivosti ještě přidat více odvahy ke střelbě z venku“.

OP Starší žáci – nečekaná vítězství

1. utkání : BK Frýdek-Místek – NH Ostrava 70 : 52 (33 : 31)
Body : Nogol 41, Klempa 10, Heidrich 8, Otahal 6, Skuherský 3, Koloničný O. 2
2. utkání : BK Frýdek-Místek – NH Ostrava 90 : 68 (52 : 39 )
Body : Nogol 62, Heidrich 9, Klempa 9, Skuherský 6,Otahal 2, Chvaja 2

Naši hráči přivítali v sobotu na našem hřišti dosud neporažený celek NH Ostrava. Po velmi dobrém výkonu dosáhli naši mladí basketbalisté cenné vítězství v obou utkáních .
Střelecky se opět zaskvěl M. Nogol, který v druhém utkání nasázel soupeři 62 bodů. Za bojovný výkon je třeba vyslovit pochvalu celému družstvu.

OP Nejmladší minižákyně – po velkém boji dvě těsné prohry doma

BK Frýdek-Místek – BŠM Ostava „C“ 16: 22
Body: Morávková Adéla 8, Vojkovská Tereza a Filaková Martina 4.
BK Frýdek-Místek – BŠM Ostava „C“ 37:37 (v prodloužení 39:41)
Body: Morávková Adéla 14, Valasová Viola 11, Vojkovská Tereza 8, Folvarčná Jana 4 a Filaková Martina 2.
Naše nejmladší basketbalistky pokračují v dalších soutěžních zápasech v minibasketbale. Po dvou vítězných zápasech s BŠM Ostrava „A“ sehrály další dvojutkání na domácí palubovce s BŠM „C“ (abecední pořadí neodpovídá výkonnosti týmu). Družstva se střídala v obou zápasech ve vedení, ale v závěru vždy rozhodly o těsném vítězství důslednější ostravské basketbalistky. Trenérka Lucie Janošcová obě utkání kriticky zhodnotila:“Děvčata sice bojovala, ale velké množství neproměněných šancí nás připravilo o vítězství v obou zápasech. Zvláště ve druhém, kdy jsme po první čtvrtině vedly 23:5 a druhou čtvrtinu jsme prohrály 2:18. Tento zápas byl dramatický až do posledních vteřin, neboť i v těch padaly koše. V regulérním hracím čase skončil zápas remízou 37 : 37. V pětiminutovém prodloužení naše děvčata vedla, ale znovu zbytečnými chybami v obraně jednu minutu před koncem soupeřky vyrovnaly. Ostravské basketbalistky potvrdily svou lepší výkonnost sedm vteřin před koncem utkání střelou z trojkové vzdálenosti, která znamenala jejich zasloužené vítězství. Věřme, že tento zápas povede naše děvčata ke zvýšené tréninkové snaze a příště více potěší početné diváky, kteří na jejich utkání chodí a bouřlivě povzbuzují“.