Víkend 22. – 23.10.2005
Liga mladších dorostenců
BK – Hradec Králové 77:60 (14:12;35:28;53:45)
Kocich 30, Nogol 21, Olka 18, Masný 2, Šprla 4, Ambrož 2
Po vcelku nešťastných prohrách na hřišti soupeřů v prvních kolech dorostenecké ligy se družstvo mladších dorostenců představilo na domácí půdě. Od  úvodního rozskoku  sobotního utkání bylo vidět obrovskou snahu a touhu domácího celku po vítězství. Hráči  Kocich a Olka  velmi těsnou a tvrdou obrannou hrou znepříjemňovali soupeří rozehrávku, sbírali jim míče a z rychlých protiútoků  přidávali bod za bodem. V útočné  fázi se pak  prosazovali jak individuálně, tak i dobrou spolupráci hlavně mezi  Pavlem Olkou a Jakubem Kocichem. Výborně jim sekundoval Marek Nogol, který  po týdenní nemoci nastoupil prakticky bez tréninku s jediným zápasem na rozhrání, který absolvoval  s družstvem starších žáků, kam věkově patří.

BK – ČEZ Nymburk 81:76 (25:23;50:47;64:62)
Nogol 29, Masný 17, Šprla 11, Olka 9, Kocich 9, Šimon 4, Slanina 2
V nedělním utkání přivítali naši borci celek ČEZ Basketball  Nymburk, který je považován za  leadera dorostenecké ligy. Na hře našich chlapců to bylo znát. Zprvu velmi nervózní  utkání, které se postupně rozvinulo do skvělého basketbalového utkání, kdy oba celky předváděly  krásné basketbalové akce, které potleskem oceňovali přítomní diváci. Po přetahované, kdy se oba celky střídaly ve vedení, nakonec naši chlapci strhli vítězství na svou stranu a zcela zaslouženě sklidili ovace diváků.  V tomto utkání tým přišel o svého kapitána Pavla Olku, který se v průběhu III. čtvrtiny zranil a po nástupu do IV. čtvrtiny si  své zranění ještě více prohloubil  a zápas dohrál již s velkým sebezapřením. V tomto utkání konečně zabral pivot domácího celku Ondřej Masný, který nastřílel 17 bodů a byl platným hráčem i v obraně. Rozehrál se Marek Nogol, který v důležitých momentech zápasu prokázal chladnou hlavu a přesnou ruku a nastřílel svému soupeři 29 bodů.   Toto utkání mělo pro naše chlapce velmi důležitý náboj v tom, že se přesvědčili, že  každý soupeř je k poražení a že  vzdávat  dopředu svůj boj je zbytečné.
Jako celek je nutno pochválit všechny hráče za příkladnou bojovnost a touhu po vítězství.
Do hry se zapojili i hráči z lavičky – Ondřej Šimon, Vít Slanina, Lukáš Ambrož a rozhodně svým výkonem   nezklamali.

Starší dorostenky – ženy
Ani ve 2.utkání této sezony se nepodařilo ženám BK Frýdek-Místek prolomit smůlu neúspěšných utkání. Tentokrát na domácím hřišti podlehly celku STARTU Havířov 80 : 48. Zápas se zpočátku vyvíjel pro naše příznivě a podařilo se jim zakončit první čtvrtinu vítězstvím 17:15. Po několika nepodařených akcích a chybné hře v útoku, kterých dokázaly soupeřky využít k rychlým protiútokům a zisku bodů, skončil poločas vedením soupeře 39 : 33. Nástup do druhé poloviny utkání se dvěma rychlými koši Lucie Kabátníkové z Frýdku–Místku  vyvíjel slibně pro naše hráčky a přiblížily se soupeřkám na rozdíl 2 bodů. Bohužel zrychlením hry soupeře, kterému domácí nestačily byl po 3 čtvrtině již výsledek opět nepříznivý rozdílem 10 bodů. V poslední třetině domácí úplně ztratily koncentraci i střeleckou mušku. Díky neproměněným střelám a špatné koncovce inkasovaly domácí sérii košů, které rozhodly o prohře domácích 48 : 80. Za domácí se střelecky prosadily: Peterková (10), Janošcová (21), Hanáková (6), Kabátníková (4), Nezhodová (2), Bonková, (3), Coková (2)

Starší žáci
BK Frýdek-Místek – Mohelnice 60 : 45 (33:16)
Nogol 38, Klempa 9, Heidrich 7, Skuherský 4, Koloničný O. 2

Po bojovném výkonu zvítězili naši mladí basketbalisté proti silnému soupeři z Mohelnice.
Mezi našimi hráči opět vynikl M. Nogol, který nasázel soupeřům 38 bodů.
Snaživý výkon odvedl celý tým zejména v obrané činnosti.

BK Frýdek – Místek – Mohelnice 37 : 63 (24 : 27)
Skuherský 15, Klempa 11, Heidrich 7, Otáhal 2, Koloničný 2

Na hře našeho mužstva se citelně projevila neúčast klíčového hráče M. Nogola.
Do poločasu drželi naši hráči se soupeřem krok, avšak v II. polovině utkání naše