11. 10. 2005

Mladší dorostenci – dorostenecká liga

TJ Svitavy – BK Frýdek-Místek 70:60
Nogol 19, Olka P. 16, Kocich 8, Šimon 7, Masný 5
V I. čtvrtině dostali naši borci 5 tříbodových košů, čímž si domácí celek vytvořil bodový náskok, který si pak udržel po celý zbytek utkání. Hráči BK v průběhu zbytku utkání předváděli na první zápas sezony docela dobrý útočný basketbal. Čtyři minuty před koncem utkání se nám podařilo stáhnout 15-ti bodový náskok soupeře až na 3 body, ale hráčskou nedisciplinovaností a vlastními chybami se připravili o možnou výhru.

TJ Šumperk – BK Frýdek-Místek 74:57
Nogol 20, Olka P. 14, Kocich 10, Šimon 8
Nedělní zápas byl pro naše borce opět tvrdou školou z efektivního basketu. Presingová zónová obrana od půlky hřiště dělala našim hráčům
nepředstavitelné problémy a velmi těžce a složitě se dostávali na útočnou polovinu hřiště. Z takto sehrané obrany domácí vytěžili poměrně dost
laciných košů a získali opět rozhodující náskok. Slabinou se ukázala hra podkošových hráčů, kteří nedokázali ubránit hbité domácí hráče a inkasovali
koš za košem.
V obou utkáních byla výrazným nedostatkem hra pod oběma koši, kdy jsme neměli téměř žádný útočný doskok a velmi málo obranných doskoků. Naopak potěšila hra rozehrávače Pavla Olky a bojovnost Jakuba Kocicha, který se sice střelecky trápil, ale vybojoval pro družstvo mnoho míčů. Po hráčské pauze způsobené zraněními se do hry zapojil Ondřej Šimon, velice slibným a perspektivním hráčem se rýsuje Marek Nogol, který však ještě musí více pracovat na kolektivní spolupráci s ostatními spoluhráči.

Starší žáci – dvě první utkání v sezóně

BK Frýdek-Místek : Třinec 42:83
BK Frýdek-Místek : Třinec 46:63

Družstvo předvedlo s vyrovnaným soupeřem průměrný výkon. V útoku se povedly některé pěkné akce, ze kterých se nám však nepodařilo dát jistý koš. Slabá byla také úspěšnost trestných hodů. Trenér Brys: „Větší problém máme v obraně. Soupeř se snadno prosadil. Chybí nám komunikace a trochu zdravé agrese. Rád bych vyzdvihl herní projev a bojovnost hráčů Heidricha, Skuherského a Klempy. Tyto vlastnosti mi u ostatních hráčů chyběly“.

nejlepší hráči:

1. zápas: Skuherský 12 b. Klempa 9 b.

2. zápas: Klempa 9 b. Skuherský 7 b. Heidrich 11 b.

Starší dorostenky

BC Orlová : BK Frýdek-Místek 77:44

K prvnímu utkání nové sezóny nastoupily hráčky družstva žen BK Frýdek-Místek na palubovce v Orlové proti známému soupeři z loňského roku. Do nové sezóny nastoupily hráčky BK v novém složení. Řada hráček družstvo opustila a naopak družstvo doplnilo soupisku o nové mladé hráčky z řad mladších dorostenek, které hrály poprvé za starší družstvo. Na utkání odcestovalo navíc družstvo značně oslabeno o 2 hráčky základní sestavy. Přes tyto potíže podaly hráčky výborný výkon a herně značně vyzrály proti loňsku. Hrály kombinačně i pozičně velmi dobře, přesto na silného soupeře posíleného o řadu hráček z 2. ligy nestačily. Ikdyž první poločas vedly rozdílem 1 bodu 17 ku 16, v závěru nestačily na dobře střílejícího soupeře ze střední vzdálenosti a po sérii takových košů ztrátu nedohnaly. Utkání skončilo prohrou hostujícího BK 77 : 44.

Výborně se uvedla Sandra Bonková na postu podkošové hráčky a s výbornými doskoky a 10 vstřelenými koši byla velice platnou hráčkou družstva. Spolupráce všech děvčat na hřišti byla velice dobrá a podkošová spolupráce Hanáková – Bonková dělala značné problémy soupeři.

Koše: Bonková 10, Kabátníková 10, Peterková 11 z toho 3 x trojkový hod,Hanáková 6. K utkání nastoupily všechny hráčky střídačky.