Beskydská šachová škola CUP

Antonín Surma

6. 3. 2006

BŠŠ CUP 2006

Beskydská šachová škola uspořádala v Kunčicích pod Ondřejníkem čtyřdenní mezinárodní šachový turnaj mládeže „BŠŠ CUP 2006“. Na startu se sešlo 29 šachistů ze z České republiky a Slovenska, kteří byli rozděleni podle výkonnosti do tří turnajů. Hlavním rozhodčím turnaje byl Pavel Benčo.

V „A“ turnaji – „HAMONT CUP“ se zápočtem na mezinárodní FIDE ELO listinu startovalo 14 hráčů. Tito hráči již své FIDE ELO mají a tak kromě medailových umístění se snažili i o zvýšení svého osobního ohodnocení šachové výkonnosti. 1.místo obsadil ziskem 6,0 b. Ponížil Cyril, 2.místo Krčál Michal 5,5 b. – oba z ŠK Zlín. Frýdecko-místecké šachové příznivce těší skvělé 3.místo Kristýny Novosadové 5,0 b..

V „STEELTEC CZ CUP“ se zápočtem na Národní ELO startovalo celkem 8 hráčů. V tomto turnaji dominovali šachisté Frýdku-Místku. 1.místo vybojovala ziskem 5,5 b. Magaléna Miturová, 2.místo obsadil Jakub Rabatin 5,5 b. – oba Beskydská šachová škola. 3.místo Tibor Čajka 3,5 b. – Slovensko.

V „HAMONT CUP“ se zápočtem na Národní ELO startovalo 7 hráčů. Zde se výbornou hrou prezentovali především členové slovenské reprezentace. 1.místo získal Šošovička Matěj 6,5 b. – SVK , 2.místo Kolomazníková Barbora 5,0 b. – ŠK Zlín, 3.místo Rožárová Katarína 4,0 b. – SVK. Nejlépe z Frýdku-Místku dopadla Nováková Vendula na 4.místě 4,0 b. .

O závěrečné hodnocení jsme požádali trenéra Beskydské šachové školy Stanislava Jasného. „Turnaj se vydařil a určitě naplnil očekávání nás trenérů. Byla to závěrečná prověrka před blížícím se Mistrovstvím ČR mládeže 2006, která odhalila některé herní nedostatky našich hráčů a máme ještě trochu času na nich zapracovat.
Věřím, že mnozí z našich členů získají na mistrovství cenná medailová umístění a na základě nich budou Šachovým svazem ČR nominování na Mistrovství světa či Evropy mládeže