Black Volley Beskydy v play-off zatím vítězně

Archiv

Alice Zemanová

10. 2. 2017

Pražský tým je tvořen výhradně mladými hráči, kteří však v drtivé většině prošli juniorskou reprezentací, nebo jsou její součástí, a patří mezi největší zdroj posil pro "A" tým, hrající extraligu. "Do prvního zápasu vstoupil houževnatý soupeř velmi odvážně a chvílemi to byl velmi vyrovnaný zápas, byť jsou na naší straně mnohem větší hráčské zkušenosti," glosuje první duel hrající trenéer Přemek Kubala a pokračuje v hodnocení: "Dalo se to však čekat a první zápas play off tím zjevně naplnil moje očekávání – zpočátku opatrný a chvílemi zbytečně nervózní zápas." I přes malý výpadek ve třetím setu, který nakonec ovládli mladíci z Prahy, podal domácí tým vcelku spolehlivý výkon, a nakonec získal první bod za vítězství 3:1. Pozitivní zprávou je, že si velmi dobře počínali týmoví mladíci Lanč s Vašutem.

Ve druhém zápase se Beskydům vůbec nepovedl začátek prvního setu a do prvního technického time-outu vstupoval domácí tým z nepříznivého stavu 3:8. V ten moment trenér zařadil do hry Mateusze Kukulskiho, který střída Libora Lanče, aby posílil útok a stabilizoval přihrávku. Set Black Volley nakonec otočil výbornou obranou na síti a soupeře přehrál 25:18. To však soupeře nezlomilo a ani další set se jen tak snadno nevzdal a naopak riskoval mnohem víc a to především na servisu, kde dělal zkušeným domácím borcům největší problémy. "V koncovce druhého setu jsme prohrávali už 20:24, ale opět výbornou obranou jak na síti tak i v poli, jsme set otočili a kráčeli ke druhému vítězství. Třetí set už jsme měli pod kontrolou, byť hosté ještě mohutně finišovali," shrnul vystoupení svého týmu Kubala.

Oba dny to byl velmi bojovný volejbal, plný krásných výměn, který se divákům určitě musel líbit. V Praze rozhodně náš tým nečeká nic lehkého, proto se celý týden tým poctivě na soupeře připravoval a ladil ty herní činnosti a kombinace, které zatím ještě nefungují podle představ.