Black Volley Beskydy zatím v I.lize stále neporažen!

Alice Zemanová

3. 10. 2016

Tentorkát přinášíme "žhavé" postřehy hrajícího trenéra Přemka "Beana" Kubaly, takříkajíc rovnou z kurtu.

Páteční zápas proti Chocni zhodnotil takto: "Od začátku jsme nastoupili maximálně koncentrovaní a soupeře přehrávali především výborným servisem, kdy soupeř útočil do naší srovnané obrany a jen těžko se prosazoval. Naopak naši smečaři útočili po velmi rychlých nahrávkách proti rozhozené obraně soupeře a neměli problém se zakončením. První set tak skončil jednoznačně 25-15. Druhý set probíhal v podobném duchu (25-18) a pouze ve třetím setu se díky naší nepozornosti dostal soupeř do vedení 6-0, ale do prvního technického time-outu jsme již vstupovali s vedením 8-7 a to především díky obraně po účinném plachtícím servisu. Soupeře jsme v závěru setu dostali pod sebe o 7 bodů a tak se do hry dostali i naši mladíci z řad kadetů a juniorů (Kozák, Pečinka). Svůj vysoký standard opět splnili v podstatě všichni hráči základní sestavy. Za vyzdvižení určitě stojí výkon Michala Borského, který poprvé nastoupil do základu a byl nejlepším blokujícím hráčem na hřišti."

Takto Přemysl Kubala hodnotí sobotní náročnou bitvu s Nymburkem: "Konfrontace s dlouhodobě velmi silným týmem přinesla náš doposud nejvyrovnanější zápas. Hosté těžili především z výborného servisu, kolikrát na hraně rizika, což nám dělalo velké problémy a náš útok už nebyl tak pestrý. V útoku se pak hosté opírali o útočné duo Hanzlík-Bartůňek. V tomto zápase jsme se dostali pod obrovský tlak soupeře a ve čtvrtém setu jsme museli dohánět jeho až pětibodový náskok. Zápas jsme pro sebe nakonec získali především díky výborně obraně na síti, kdy jsme soupeře na bloku přehráli 17 ku 8. O největší porci útoků se jako již tradičně podělila dvojice Vašut, Plichta."

A do třetice pohled trenéra na zápas s kadetskou reprezentací: "Do zápasu proti kadetské reprezentaci nastoupili od začátku hráči, kteří se běžně nevejdou do základní sestavy-Raška, Kozák, Trojčínský. Utkání bylo velmi vyrovnané a mladí reprezentanti předváděli velmi bojovný a odvážný výkon. Naopak v našem týmu se kupily chyby, které bych spíše očekával na druhé straně. Po prohraném druhém setu se do hry postupně zapojil Vašut, Plichta a Kubala, aby zastavili rozehrané mladíky, a byť to nebylo úplně jednoznačné, zápas jsme nakonec vyhráli 3-1. Přesto že se zápas hrál s jinými míči (Mikasa místo Galy), největší problém jsme měli na servisu a přihrávce. Přes to všechno je náš tým po pěti zápasech stále bez ztráty bodu, takže chci hráče pochválit za výbornou práci a nasazení."