Brno vystavilo mužům ŠSK Beskydy stopku v Českém poháru

Alice Zemanová

6. 11. 2015

Jihomoraváci přijeli na zápas do haly Střední průmyslové školy ve Frýdku-Místku dobře připraveni a rozhodně frýdeckomístecký tým hrající nižší soutěž nepodcenili. Domácí tak měli velmi těžkou úlohu poprat se nejen s výškovou převahou, ale i s větší vyhraností a zkušeností hostujícího celku. Zápas sice skončil zdánlivě jednoznačným vítězstvím Brna 3:0, ale při bližším pohledu na skóre jednotlivých setů je patrné, že se rozhodovalo až v koncovkách. Mimořádně napínavý byl zejména druhý set, ve kterém si Beskydy po celou dobu udržovaly dvou až tříbodové vedení. O to ale bohužel v dramatické koncovce přišly a set prohrály 25:27. Ve třetím setu již nedokázali domácí najít recept na kvalitní servis Brňanů a odešli tak z kurtu poraženi.

Příjemným překvapením byl pro zaplněnou halu výborný výkon mladého Jakuba Vašuta. Po bojovném a odvážném výkonu byl zaslouženě vyhlášen nejlepším hráčem ŠSK Beskydy a obdržel cenu z rukou náměstka primátora Frýdku-Místku Pavla Machaly, který přišel podpořit domácí tým v bojích o postup do dalšího kola. Příjemnou atmosféru pomohli spolu s diváky vytvořit také malí volejbalisté, pro které byly mezi jednotlivými sety nachystány soutěže o ceny.