BŠŠ stále vede 1. ligu

Antonín Surma

7. 3. 2006

BŠŠ stále vede 1.ligu

Šachisté Frýdku-Místku neustále, i po 9.kole, vedou 1.ligu a mají před sebou poslední dvě kola, která rozhodnou o tom, zda se ve Frýdku-Místku budou moci příznivci sportu těšit, vedle volejbalu a házené, na další extraligový sport.
Beskydská šachová škola zvítězila v 9.kole nad Slavojem Poruba 5,5 : 2,5 a potvrdila své vedoucí postavení v tabulce. Své partie vyhráli Kovalev Andrei, Berezjuk Sergej, Virostko Petr, Jasný Stanislav, remizovali Kubala Martin, Dvořák Tomáš, prohrál Rojíček Vojtěch.
Avšak, ani největší konkurenti ŠK Staré Město (zvítězili nad 5,5 : 2,5 a Mittal Ostrava, zvítězili nad Tatran Litovel 4,5 : 3,5) ve svých utkáních nezaváhali, a tak závěrečná dvě kola slibují dramatickou „šachovou podívanou“. Snad největším tahákem pro příznivce královské hry bude následující 10.kolo, kdy se na domácích šachovnicích v neděli 18.března utká Frýdek-Místek se Starým Městem v přímém souboji o 1.místo.