ČESKÝ TĚŠÍN – FOTBAL FM 4:4 (1:1)

7. 5. 2006

Frýdek uhrál v Těšíně remízu
ČESKÝ TĚŠÍN – FRÝDEK-MÍSTEK 4:4 (1:1)
Fotbalisté Frýdku sehráli během pár dní dva důležité zápasy. Ve Fulneku prohráli a s třetím týmem tabulky uhrál remízu. Utkání bylo bohaté na branky.

V prvním poločase viděli diváci v Českém Těšíně opatrný fotbal z obou dvou hrajících stran. Domácí fotbalisté vycházeli ve velmi dobře zajištěné obrany a po dlouhém míči za obranu soupeře se Těšín ve 24. minutě poprvé prosadil. Hosté si svou největší příležitost prvního poločasu vypracovali o tři minuty dříve, když Žáček uvolnil Jordana a ten střelou z úhlu minul branku domácího týmu. Vyrovnávací branka nakonec přeci jen do konce prvního poločasu padla. Ve 44. minutě zahrál ve vlastním pokutovém území rukou domácí Grygar a Odstrčilík z pokutového kopu srovnal stav na 1:1. Úvod druhé půle patřil hostům. V 52. minutě se krásně uvolnil před šestnáctkou domácích Němec a střelou do šibenice poslal valcíře do vedení. O dvě minuty později se hosté radovali potřetí, když Žáček postupoval na brankáře Šulíka zcela osamocen a střelou podél něj se rozsvítil na ukazateli skóre stav 1:3 pro Frýdek-Místek. V této chvíli si hosté již mysleli, že jim asi vítězství nemůže uniknout. Po hodině hry zahráli domácí fotbalisté opět dlouhý míč za obranu Frýdku a exfrýdecký Myšinský snížil na 2:3. Za dalších čtrnáct minut bylo srovnáno. Domácí podnikli rychlý protiútok po levé straně, Odstrčilík na centrovaný míč nedosáhl a Ganczarczyk prostřelil Madu. Divoká přestřelka nadále pokračovala. V 77. minutě se nechal lehce obehrát pravý bek hostí Pernikář a po křižné střele se Těšín podruhé v zápase ujal vedení. Ani to však domácí neudrželi, jelikož valcíři vrhli vše do útoku a výsledkem toho byla vyrovnávací branka. V 86. minutě se po Odstrčilíkově střele míč odrazil od břevna a dobíhající Žáček počtvrté překonal Šulíka v brance Těšína. Ani tento moment však nebyl o sobotním odpoledni poslední, jelikož ještě v 89. minutě měl na svých kopačkách vítězný gól hostující Krpec. Na brankáře Šulíka si však již nepřišel, a tak se oba týmy, které mezi sebou bojují o konečnou druhou příčku v divizní skupině E, rozešli smírně. „Rozhodující moment v tomto utkání nastal za stavu 1:3 pro nás. Jirka Prokeš měl vzápětí brankovou příležitost, do které nešel příliš důrazně a v případě vstřelené branky, by se již domácí hráči asi nevzpamatovali. Bohužel hned z protiútoku přišel gól na 2:3,“ hodnotil asi rozhodující moment střetnutí trenér Frýdku Karel Orel.
Frýdek-Místek: Mada – Pernikář, Odstrčilík, Adam, Prokeš – Matějka (46. Polášek), Vojvodík, Němec, Jordan – Krpec, Žáček (87. Hrdlička). Trenér Karel Orel.