Čtvrtý ročník extrémního závodu Chlebovický krpál se opět vydařil

David Belej

7. 6. 2016

První neděle v měsíci červnu už tradičně patří v Chlebovicích extrémnímu závodu-běhu do vrchu Chlebovickému krpálu, který pořádá Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek. Jak už bývá zvykem tak i 4. ročník byl ve znamení extrému po všech stránkách. Kromě extrémních parametrů běžecké trati potrápilo závodníky opět i předem objednané sluníčko a extrémní vedro s teplotou vzduchu okolo třiceti stupňů. Ke klasickým kategoriím (veřejnost, občané Chlebovic, členové složek IZS, děti) letos přibyl i doprovodný program pro děti ve věku 1-6 let, kdy se malí Krpálníci probíhali na fotbalovém hřišti.

A jak vše dopadlo, kdo zdolal běh vesnicí, prudkou černou sjezdovku a 93 schodů rozhledny Panoramy nejrychleji? Na trať hlavního závodu 4. ročníku Chlebovického krpálu se postavilo celkem 78 odvážlivců. Favorité v jednotlivých kategoriích z loňských ročníků se na startovní listině objevili jen někteří a tak zde byla šance vyniknout pro další běžce.

Nejrychlejší běžec zdolal náročnou trať se skvělým časem 9 minut a 30 vteřin Vladan Šindelek (Pržno), což byl na vteřinu stejný čas jako čas loňského výherce. Vladan Šindelek v minulém ročníku CH.K. doběhl druhý a svůj čas vylepšil letos o 4 vteřiny. Rekord tratě 9 minut a 5 vteřin v podání Radima Kasalíka (BPK Kravaře) z roku 2014 tak stále zůstal nepokořen. Na druhém místě těsně s odstupem 4 vteřin skončil David Skoták (Palkovice) a na třetí pozici opět se skvělým časem pod hranici deseti minut s časem 9 minut a 47 vteřin doběhl Jakub Mičík (Brušperk).

Nejrychlejší běžkyní s úžasným časem 11 minut a 9 vteřin se stala Petra Mücková (DO POHODY MONTANE TEAM), která loňský čas nejrychlejší ženy zlepšila o více než minutu. Druhá na rozhlednu do cíle doběhla Alena Kollegová (Cannicross Beskydy/Mattoni FreeRun) s časem 11 minut a 42 vteřin a na třetí pozici doběhla Kateřina Blatoňová (Frýdek-Místek) v čase 12 minut a 19 vteřin.

V kategorii členové integrovaného záchranného systému v mužích vyhrál David Belej (SK MPFM) s pěkným časem 10 minut a 49 vteřin. V ženách vyhrála dobrovolná hasička Zuzana Bílková (SDH Metylovice) s krásným časem 13 minut a 49 vteřin.

V kategorii obyvatelé Chlebovic v mužích si vyběhal první místo Patrik Kozel ve velmi slušném čase 12 minut 15 vteřin a v ženách si první příčku vyběhala ,, jedenáctiletá,, Valentýna Kozlová s výborným časem 15 minut 29 vteřin. Ta mimo jiné hodinu a půl před hlavním závodem běžela ještě dětský závod na 300 metrovou zkrácenou trať Chlebovického krpálu, kde se umístila na 2.místě.

Čtvrtého ročníku Chlebovického krpálu se účastnilo celkově 113 závodníků z toho 35 dětí. Podrobnější informace o závodu, výsledky, fotogalerie a videogalerie najdete na webových stránkách SK MPFM.