Do odvety jdou házenkáři s jednogólovým náskokem

Lubomír Kavka

9. 5. 2015

Vstup do střetnutí byl ze strany Frýdecko-Místeckých tragický. Netrvalo dlouho a na ukazateli svítilo hrozivě vypadající skóre 0:4 v neprospěch SKP Frýdek-Místek. Trenér Aleš Chrastina si musel vzít oddechový čas, aby hráčům zdůraznil, že hrají o konečné umístění v extralize a ne tréninkový zápas.

Zabralo to. Po time outu sice ještě Vojtěch Petrovský neproměnil sedmičku, ale z následné dorážky se už nemýlil. Nastartoval tak šňůru čtyř branek v řadě. Jenže poté se Hranice dostaly znovu do vedení. Už ale ne tak vysokého. S blížícím se koncem první půle dokázali domácí nejprve vyrovnat a posléze se i dostali do vedení. Po prvních třiceti minutách vedli o dva góly – 16:14.

Po změně stran sice stále drželi vedení, ale ne větší než tříbrankové. Hostující celek zdatně sekundoval hlavně díky Viktoru Hastíkovi na střední spojce. Ten Vítu Pyškovi, hájícímu branku Frýdku-Místku, nastřílel šest gólů. Ke konci zápasu mu tak přidělil Aleš Chrastina osobního strážce Jaroslava Petříka, který se od něj nehnul, když byli hosté v útoku.

Stejným způsobem bránily Hranice Vojtěcha Petrovského, když hrály v početní výhodě. I když ještě několik minut před koncem se zdálo, že Frýdecko-Místečtí vyhrají větším rozdílem, nakonec se museli spokojit s vítězstvím o jednu branku. A sice 30:29.

„Zápas začalo to, co jsem říkal, že může rozhodnout. Motivace. Hranice se dostaly rychle do vedení 4:0. Střelbu jsme měli snad sedm nebo osm nula, z toho čtyři vyložené neproměněné šance. Potom jsme ale dokázali duel otočit, jenže jsme Hranicím vždycky pomohli individuálními chybami nebo neproměněnými šancemi. Jinak jsme mohli vyhrát i větším rozdílem,“ uvedl po utkání trenér SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.

„V Hranicích musíme hrát stejně. Hlavně být trpěliví a určitě ještě přitvrdit v obraně, protože dneska jsme inkasovali moc gólů,“ dodal.

Odveta se hraje v pátek 15. května v Hranicích. Utkání začne v 18.30 hodin.

SKP Frýdek-Místek – TJ Cement Hranice 30:29 (16:14)
Sestava a branky SKP: Pyško, Marenčák – Bosák 1, Klaban, Pomichálek 3, Meca 4, Petrovský 7, Petřík 2, Vacula, Kichner 5/1, Barvík, Strack 4, Rajnoha 2, Krahulík 2. Trenér: Aleš Chrastina.