Do odvety s čtyřgólovým náskokem. Výhru nad Zubřím režíroval Vojtěch Petrovský

Lubomír Kavka

12. 4. 2015

Úvod duelu patřil jednoznačně domácím. Rychle se dostali do vedení 4:1, což přimělo trenéra Zubří Jiřího Kekrta vzít si oddechový čas. Po něm se jeho svěřenci chytli a pěti trefami v řadě otočili průběh první půle na chvíli ve svůj prospěch. Frýdecko-Místečtí se ale tímto zvratem nenechali zaskočit.

Postupně se zase dostali do vedení. Při přesilové hře, kdy Zubří hrávalo bez brankáře, se dokonce přes celé hřiště trefil brankář Vít Pyško. Na rozdíl od zápasů s Plzní, ve kterých dominovaly obrany, viděli diváci v hale 6. ZŠ střetnutí nahoru dolů. Jen v prvním poločase tohoto duelu viděli celkem 33 branek. Frýdek-Místek vedl rozdílem jednoho gólu 17:16.

Po změně stran začal v domácí brance čarovat Vít Pyško, který vychytal hned několik brankových příležitostí Valachů. Frýdecko-místecký výběr si tak začínal vytvářet slibný náskok do odvety.

V průběhu druhého poločasu navíc Zubří přišlo o Jakuba Šíru, který po třetím dvouminutovém vyloučení uviděl červenou kartu a musel tak opustit nejen palubovku, ale také střídačku hostujícího celku a zbylou část utkání musel sledovat pouze z tribuny.

Zubří přesto dokázalo střetnutí ještě zdramatizovat. Dotáhlo se na rozdíl dvou branek, ale v samém závěru se ještě podařilo svěřencům Aleše Chrastiny náskok navýšit na konečných 30:26. Do odvety, která se bude hrát příští víkend v Zubří, si tak vezou slibný náskok.

„Dnešní zápas byl o hodně bohatší na góly v porovnání s těmi proti Plzni. Určitě to ale nebylo benevolencí obran. Obě družstva hrála útočně. Pro diváky to muselo být atraktivní utkání,“ okomentoval duel trenér SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.

„Uvidíme, jestli nám bude stačit náskok čtyř gólů. V Zubří nás nečeká nic jednoduchého. Domácí určitě poženou dopředu jejich příznivci, kteří vždycky vytvoří bouřlivou atmosféru,“ dodal.

SKP Frýdek-Místek – HC Gumárny Zubří 30:26 (17:16)

Sestava a branky SKP: Pyško 1, Marenčák – Bosák 2, Klaban 5, Meca 1, Mynář 1, Petrovský 10, Hečko 3, Gřešek, Petřík, Vacula 1, Kichner 2, Strack 5, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.