Dramatický boj o ligové body

Alice Zemanová

29. 11. 2016

Pátečním soupeřem byla týmu Black Volley Beskydy Choceň. Roli jasného favorita však plnil tentokrát pouze na útoku. Obranou a bojovností domácí tentokrát lídra soutěže předčili. Díky velkému množství nevynucených chyb ze strany frýdeckomísteckého týmu se zápas nakonec dostal až do tie-breaku. Hrající trenér Přemysl "Bean" Kubala hodnotí závěr zápasu: "Domácím se skvěle rozehrál juniorský reprezentant Patrik Indra, který svůj tým dotáhl do pátého setu. V něm jsme sice ještě při změně stran prohrávali 6:8, ale nakonec přece jen zvítězila větší zkušenost a pevnější nervy při rozhodujících míčích. Radost z vyhraného zápasu nám však mírně pokazila předvedená hra."

V sobotu nastoupil Kubalův tým proti Nymburku. Ten v posledním zápase doslova smetl průběžně druhý tým tabulky Teslu Brno, čímž naznačil, že nebude snadné získat body na jeho palubovce. Black Volley Beskydy navíc k zápasu nastoupil ve značně okleštěné sestavě bez blokaře Pavla Srkala a smečaře Adama Kozáka. Poučeni pátečním duelem však do zápasu nastoupil zcela jiný tým. Koncentrovanou hrou pro sebe Black Volley získal poměrně hladce první set. Ve druhém setu však opět přišla "slabá chvilka" a v koncovce jej pro sebe získal soupeř. "Prohraná koncovka druhého setu nás poznamenala i na začátku třetího a za nepříznivého stavu 0:4 jsem byl nucen vzít první time-out. Museli jsme prostě zapnout na vyšší obrátky. Zápas pak dostal úplně jiný náboj," shrnuje jeno průběh hrající trenér Kubala. Z Nymburka si tým nakonec odvezl plný bodový zisk za vítězství 3:1. "Do play-off zbývá už jen pár zápasů a bude důležité dobře vyladit formu," uzavírá hodnocení zápasu Kubala.