Druhý ročník extrémního závodu Chlebovický krpál se opět vydařil

David Belej

13. 6. 2014

Druhý ročník extrémního běhu do vrchu Chlebovický krpál pořádaný Sportovním klubem Městské policie Frýdek-Místek se opět vyvedl. Trasa vzhledem k prvnímu ročníku zůstala stejná (neustále stoupání vesnicí, prudká černá sjezdovka a výběh rozhledny), letos však závodníky potrápilo k extrémní trati ještě extrémní vedro.

Závod s parametry o délce cca 1500 metrů s celkovým převýšením cca 200 metrů vyhrál způsobem start-cíl běžec Radim Kasalík z PBK Kravaře s famózním časem 9 minut 5 vteřin a vylepšil tak rekord závodu o pár vteřinek.

Rozdělení závodu bylo opět do 4 různých kategorií: kategorie veřejnost, kategorie občané Chlebovic a kategorie členové složek IZS (hasiči, záchranáři, policisté, strážnici atd.) a kategorie děti. Dětské kategorie měli svůj Chlebovický krpáleček přizpůsobeny danému věku závodníků.

V hlavním závodě veřejnosti letos běželo celkem 46 běžců. Nejrychlejším běžcem s neuvěřitelným časem 9 minut a 5 vteřin se stal Radim Kasalík z běžeckého oddílu PBK Kravaře. Favorit závodu loňský vítěz Tomáš Filipec z místního atletického klubu TJ Slezan Frýdek-Místek doběhl do cíle se stejným časem jako loni 9 minut a 13 vteřin jen pár kroků za prvním běžcem. Na třetí pozici s časem 9 minut a 16 vteřin doběhl na vrchol rozhledny Vít Otevřel z Českého Těšína.

Nejrychlejší běžkyní s famózním časem 12 minut a 57 vteřin se stala Petra Čaganová z klubu Canicross Beskydy. Nedala vůbec svým soupeřkám v kategorii šanci a doběhla před druhou běžkyní téměř o minutu a půl. Druhá na rozhlednu do cíle doběhla Karolína Stuchlíková z týmu No stress racing team s časem 14 minut a 32 vteřin a jako třetí doběhla Vendula Knězková z Frýdku-Místku. V kategorii členové integrovaného záchranného systému v mužích vyhrál hasič David Řehulka (HZS MSK) s krásným časem 10 minut a 5 vteřin a v ženách hasička Denisa Izvorská (SDH Metylovice) také s krásným časem rovných 15 minut. Do kategorie obyvatel se přihlásil pouze jeden odvážlivec Jiří Kozel, který měl za úkol v uvozovkách doběhnout do cíle, což se mu také podařilo v čase 13 minut a 27 vteřin. Kategorie dětí jsou uvedeny společně s fotkami na webových stránkách SK MPFM.