EVROPSKÉ ATLETICKÉ HRY MLÁDEŽE

atletika

24. 9. 2006

V Brně se uskutečnily Evropské atletické hry mládeže. Na startu se sešlo více než 700 závodníků ve věku 11 až 15 let z 11 zemí Evropy. V konkurenci borců z více než 70 oddílů celé České republiky, ale i Německa, Finska, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Chorvatska, Litvy, Lotyšska, Slovinska a Malty si vedla výborně výprava mladých atletů ze Slezanu Frýdek-Místek. Atleti z našeho města vybojovali celkem 10 medailí, překonali dva oddílové a vytvořili si spoustu osobních rekordů. Na stupeň nejvyšší se postavili Petr Lukeš /14 let/ v běhu na 1500 m, Tomáš Filipec /13 let/ na 800 m a Nikola Horňáčková /13 let/ v hodu míčkem. Stříbrnou medaili získal Lukáš Němec /12 let/ na 800 m a hned dvě si na hruď pověsila mezi nejmladšími dívkami do 11 let Kristýna Vepřeková v dálce výborným výkonem 429 cm a v hodu míčkem. O bronzové medaile se postarali starší žáci Michal Štefek ve výšce výkonem 172 cm a Lukáš Ulmann v dálce výkonem 580 cm. V dálce nejmladších žáků do 11 let to byl Jan Gerek a poslední medaili připojila štafeta mladších žaček ve složení Klepáčová, Horňáčková, Moškořová, Šmídová. Mladí atleti si kromě medailí přivezli nezapomenutelný zážitek a velkou motivaci do dalšího tréninku.