Extraligové juniory Green Volley Beskydy trenér tentokrát nepochválil

Alice Zemanová

7. 12. 2016

V Brně sehrál celek trenéra Přemka Kubaly docela vyrovnaný první zápas, byť to konečný výsledek 3:0 pro Brno nenaznačuje. O největší porci bodů se na útoku staral především Adam Kozák, avšak v obranné fázi byli Kubalovi svěřenci tentokrát málo důrazní a soupeře prakticky nezablokovali. "Na Brnu byla vidět větší sehranost a jistota v bodových míčích," doplňuje trenér. Ve druhém zápase nastoupil na postu libera Kaloč místo Stonavského, ale ani tato změna nepomohla k obratu v nepříznivém vývoji. Hráči Brna kontrolovali průběh prakticky celého zápasu a po zásluze vyhráli i druhý zápas.

V neděli odehráli Kubalovi svěřenci přímý souboj s Novým Jičínem o průběžné 5.místo v tabulce a už od samého začátku šlo o velmi vyrovnaný zápas. Green Volley Beskydy se potýkal s velkým množstvím nevynucených chyb, přesto ale pro sebe první zápas získal poměrem 3:2. Druhý zápas poznamenala koncovka třetího setu, kdy opět po sérii nevynucených chyb v útoku ztratily Beskydy vedení 19:17 a set prohrály. S touto ztrátou se hráči nevyrovnali ani v setu následujícím a prohráli celý zápas poměrem 1:3. "S výsledkem a ani s předvedenou hrou nejsme spokojeni a hráči musí nyní zvýšit tréninkové úsilí, abychom uhájili 5.místo a vyhnuli se tak baráži o udržení v extralize," uzavírá hodnocení víkendových zápasů couch Přemek Kubala.