Robert Schedling

11. 5. 2006

Frýdek v dohrávce zdolal Orlovou
FRÝDEK-MÍSTEK – SLAVIA ORLOVÁ 2:1 (1:0)

V dohrávaném utkání 19. kola divizní skupiny E přivítali valcíři ve Stovkách fotbalisty Orlové. Utkání skončilo těsným vítězstvím domácích hráčů.

Již v 50 sekundě utekl po pravé straně hostujícím hráčům Jordán a po jeho následném centru hlavičkoval ve velmi dobré pozici nikým neatakovaný Němec, bohužel pro domácí šla jeho hlavička těsně kolem pravé tyče. Hosté zahrozili po čtvrt hodince hry, kde se do míče z dobrých 25m opřel kapitán Majer, rána si však prostor mezi třemi bílými tyčemi nenašla. Ve 21. minutě ještě spolupráce mezi Krpcem a Němcem brankově nevyzněla. To přišlo až o tři minuty později. Ve středu hřiště u pomezní lajny byl důraznější domácí stoper Odstrčilík, míč putoval dále k Žáčkovi, který vybídl po pravé straně k úniku Krpce. Ten vnikl do šestnáctky hostí a přihrávkou podél celé branky dal možnost ke skórování Lubomíru Němcovi – 1:0. Mezi 28. a 33. minutou zkoušel třikrát Madovou pozornost hostující Šťastka, ani v jednom případě nebyl zadák Orlové úspěšný.
Po změně stran šla hra domácího týmu opět nahoru a výsledkem toho byla druhá branka. V 50. minutě si na Perníkářův centrovaný míč z pravé strany naběhl Krpec a hlavou nad vybíhajícím brankářem Hulvou podruhé rozjásal diváky ve Stovkách. O šest minut později sklidil potlesk na otevřené scéně domácí mladíček Žáček. Ten si v šestnáctce hostí převzal přihrávku od Němce, zbavil se vyběhnuvšího obránce hostí a krásnou ránou k tyči dal vyniknout brankáři Hulvovi, který s námahou vyrážel na rohový kop. Závěr střetnutí vyzněl lépe pro Orlovské fotbalisty. Ti o sobě dali nejvíce vědět v 82. minutě, kdy střídající Směták orazítkoval břevno za již překonaným brankářem Frýdku Madou. V 88. minutě již čisté konto valcíři neudrželi. Madu překonal hlavou Kopel. Hostům již na vyrovnání zbylo pramálo času a tak Frýdek získal v dohrávce další důležité tři body. Svou cestu za druhou příčkou mohou fotbalisté Frýdku-Místku upevnit již tuto sobotu, kdy se od 10.15 hodin střetnou s Velkými Losinami.
Frýdek-Místek: Mada – Perníkář, Odstrčilík, Adam, Jiří Prokeš ( 83. Hrdlička) – Jordán (90. Matějka), Němec, Vojvodík, Polášek – Krpec, Žáček. Trenér Karel Orel.