Robert Schedling

3. 9. 2006

Fotbalisté Frýdku poprvé zvítězili
FRÝDEK-MÍSTEK – BANÍK OSTRAVA B 2:0 (2:0)

Až ve čtvrtém mistrovském utkání dokázali třetiligoví fotbalisté Frýdku-Místku bodovat. Přitom za soupeře měli zdatného soupeře, a tím byl rezervní tým Baníku Ostrava.Valcíři rozhodli o své výhře během první půle, tu druhou hráli pouze v deseti mužích.

S několika změnami nastoupili fotbalisté Frýdku-Místku do svého čtvrtého mistrovského zápasu v Moravskoslezské lize. Dosavadní kapitán mužstva Roman Vojvodík změnil hráčský dres za funkci asistenta mužstva, navíc valcíři vyrukovali na baníkovce v nových dresech. Ve 4. minutě předvedl individuální akci hostující Mičola, před šestnáctkou domácích našel volného Husárika, jenže jeho střela mířila vysoko nad Antošíkovou brankou. Domácí tým zahrozil poprvé ve 14. minutě, kdy Literák vysunul středem hřiště útočníka Krpce, proti němu však výborně vyběhl brankář Baníku Petr a šanci zneškodnil. Frýdek působil úplně jinak, než ve svém úvodním domácím střetnutí s Uničovem. Hráči již nebyli tak ustrašení a na svého soupeře si věřili. V 18. minutě měl další příležitost ke skórování Literák po Němcově standardní situaci. O minutu později již stadion ve Stovkách burácel. Sklenička z pravé strany odcentroval před branku soupeře, hostující zadáci míč odvrátili před dotírajícím Macurou k Němcovi, ten si míč nejprve přehodil z pravé nohy na levou a krásnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Ve 32. minutě zahrával nový kapitán valcířů Němec standardní situaci, po signálu našel nabíhajícího Macuru, jeho střela však byla zblokována. K odraženému míči se dostal Hrdlička a ten propálil vše co mu stálo v cestě – 2:0. V této fázi hry byli domácí fotbalisté lepší než jejich soupeř. Navíc ve 35. minutě našel Sklenička přihrávkou pod sebe naběhnuvšího Literáka, jenže jeho střelu soupeř zblokoval na rohový kop. Z něj mířila Adamova hlavička jen těsně vedle Petrovy branky.
Průběh druhého poločasu hodně poznamenala situace ze samotného začátku. Antošík zahrál před vlastní šestnáctkou rukou a rozhodčí Straka jej za tenhle zákrok vyloučil. Na hřiště tak putoval do branky mladík Dittert, který bez rozcvičení musel čelit trestnému kopu hostí. Lisicky však z následné standardní situace mířil nad branku. Diváci ve druhé půli již viděli marnou snahu hostujícího týmu o zkorigování nepříznivého stavu. Rezerva Baníku se však do nějakého kloudného zakončení příliš nedostávala. Až v 83. minutě našel Švrček osamoceného střídajícího Prokeše, ten však hlavou mířil vysoko nad. I přes pětiminutové nastavení již hosté přesilovou hru nevyužili, a tak se valcíři mohli radovat z prvních získaných bodů v třetí lize. Ve středu 6. září hostí Frýdek na domácím stadionu v dalším kole nováčka soutěže z Mutěnic. Utkání se hraje od 17 hodin.