FM – ČESKÝ TĚŠÍN 3:3 (2:1)

26. 3. 2006

FRÝDEK-MÍSTEK – ČESKÝ TĚŠÍN 3:3 (2:1)

NOVÝ JIČÍN – Divizní mužstva Frýdku-Místku a Českého Těšína využila odloženého kola, a domluvila se na vzájemnou konfrontaci těsně před zahájením jarních odvetných bojů. Utkání skončilo nakonec remízou.
Frýdku v minulém týdnu odpadl mistrovský duel s vedoucím Fulnekem, a tak vedení klubu hledalo narychlo nějakou náhradu. V týdnu se podařilo domluvit přátelské utkání s Českým Těšínem (místo původně plánovaného zápasu s 1.FC Valašským), které se hrálo na umělé trávě v Novém Jičíně. Úvod střetnutí vyšel lépe valcířům, kteří se v 10. minutě ujali vedení. Poláškův centr před branku soupeře usměrnil ve skluzu pod břevno Přemysl Krpec. Českému Těšínu se podařilo zásluhou Zímy ve 24. minutě srovnat, ale poslední slovo měli ještě do poločasu fotbalisté Frýdku-Místku, kteří se ve 40. minutě opět ujali vedení 2:1 zásluhou Němce, který po Krpcově přihrávce přeloboval vyběhnuvšího brankáře Šulíka. Ve druhém poločase nejprve Český Těšín srovnal stav skóre na 2:2, když se po zákroku Adama na Lukáše Myšinského kopala penalta. Úspěšným exekutorem byl Martinček. V 85. minutě šel Frýdek do třetice do vedení, když se po rohovém kopu prosadil Odstrčilík. Hosté z Těšína se však nevzdali a v poslední minutě zásluhou Gřose srovnali na konečných 3:3. „Bylo to opět bojovné utkání z obou dvou stran,“ řekl po konci zápasu trenér Frýdku Karel Orel.
Frýdek-Místek: Mada (61. Dittert) – Hrdlička, Odstrčilík, Adam, Jiří Prokeš – Matějka, Vojvodík, Němec (46. Žáček), Polášek – Přemysl Krpec, Ďurfina (46. Pavel Krpec). Trenér Karel Orel.
Český Těšín: Šulík – Fízek, Kocur, Grygar, Rokyta – Gřos, Hrazdílek, Martinček, Zíma – Ganczarczyk, Lukáš Myšinský. Trenér Dalibor Damek.