FM dorost A – Heřmanice 5:0

16. 10. 2006

FOTBAL F-M st.dor. A – HEŘMANICE 5:0 (3:0) Desáté kolo Moravskoslezské fotbalové divize dorostenců svedlo mezi sebe dva celky s naprosto rozdílnými starostmi. Zatímco frýdecko-místečtí hráči do každého utkání nastupují s jasným cílem – zvítězit a zvýšit svůj náskok v tabulce, které zatím bezkonkurenčně kralují, hosté se krčí naopak na předposledním místě, přičemž osm bodů, které zatím získali, uhráli výhradně na domácím hřišti. Hosté proto taky do vzájemného duelu naskočili evidentně s respektem, od samotného začátku dělali vše proto, aby co nejméně inkasovali. „Zdržovali, jakmile překročili naši polovinu, jejich útočná aktivita byla nedůsledná, ba až ustrašená. Bohužel jsme se soupeři v úvodu trochu přizpůsobili, nevyvinuli jsme patřičný tlak, protože jinak jsme museli soupeři zasadit rozhodující údery již během dvaceti minut,“ neskrýval rozladěnost z výkonu svých svěřenců z úvodu zápasu trenér valcířů Radomír Hlaváč. Během první dvacetiminutovky si jeho svěřenci totiž vypracovali jedinou vyloženou šanci, kdy po nezištné přihrávce Dvořáka postupoval na ostravského brankáře Košáka Pařenica, jeho lob však skončil vysoko nad břevnem heřmanické branky. Ve dvacáté minutě spálil vyloženou šanci Mandičák, to už ale tlak domácího celku sílil a úvodní branka zápasu byla na spadnutí. Ta skutečně přišla o tři minuty později. Agilně hrající Dvořák kolmou přihrávkou vybídl do průniku Mandičáka, jeho centr hosté odvrátili k nabíhajícímu Pařenicovi, jehož střela, s přispěním hostujícího obránce, skončila za zády gólmana Košáka. Na sklonku první půlhodiny se konečně probudil na levé straně Musálek, po jeho úniku po křídle si na jeho zpětnou přihrávku naběhl Lukáš Kohut, který s přehledem podruhé rozvlnil síť Košákovy svatyně. Definitivní pojistku zařídil ve 41. minutě Vyvial. Ten po ideální přihrávce Musálka na hranici velkého vápna technickou střelou nedal Košákovi nejmenší šanci. Druhá půle přinesla fotbal velice průměrné úrovně. Hosté na zvrat v utkání evidentně neměli a domácí pod vidinou jasného vedení soupeře podcenili. „První čtvrthodinka druhé půle, to byla oboustranná holomajzna. Tak lehkovážně jsme ještě na podzim snad nehráli. Přitom soupeř byl zralý na dvouciferný výsledek. Po důrazném upozornění jsme začali alespoň částečně hrát naši hru zhruba od šedesáté minuty, ale to co jsme spálili, bylo neskutečné,“ zlobil se na své hráče za výkon ve druhém poločase trenér Hlaváč. Za zmínku tak stojí akce z 68. minuty, která znamenala zvýšení náskoku frýdecko-místeckého celku na rozdíl čtyř branek. Střídající Chýlek odcentroval zprava do pokutového území hostí, další střídající hráč Matwikow chytře přenechal míč Pařenicovi, pro kterého nebyl problém do odkryté části branky zaznamenat svůj druhý gól v utkání. V rozmezí následující desetiminutovky byla hra značně rozkouskována, protože rozhodčí Duda rozdal na obou stranách celkem devět žlutých karet (tři domácím a šest hostům). Přesto si domácí vytvořili další tři super šance, všechny však Matwikow postupně trestuhodně zahodil. Hosté byli navíc zcela konsternováni průběhem zápasu, o čemž nejlépe svědčí pátá branka v jejich síti, která padla v 80. minutě. To se před heřmanickým brankářem objevili tři domácí hráči, kteří předvedli dokonalou šachovou partii, výsledkem které byla branka, jejíž autorem byl taktéž podruhé v utkání Lukáš Kohut. Ten se objevil v pozici, ve které doslova a do písmene došel s míčem na kopačce do opuštěné branky. Závěr utkání se již vyloženě pouze dohrával a k další výsledkové změně nedošlo. Frýdek-Místek: Vitásek – Dvořák, Nedorost, Špadt, Tesař (74. Škorik) – Lukáš Kohut, Pařenica (80. Marek Kohut), Vyvial, Musálek – Mandičák (46. Chýlek), Mach (65. Matwikow). Trenéři Radomír Hlaváč a Stanislav Kowalík.