FM dorost A – Krnov 5:1

28. 8. 2006

FOTBAL F-M st. dorost A – FK KRNOV 5:1 (3:0) Třetí kolo Moravskoslezské divize dorostenců zakončilo náročný anglický týden, kdy se hrálo v termínech sobota-středa-sobota. Frýdecko-místečtí hráči po dvou úvodních vysokých výhrách chtěli i v souboji s nebezpečným Krnovem potvrdit dobrý vstup do soutěže. Nakonec se jim to celkem s přehledem podařilo, nicméně průběh utkání až tak jednoznačný nebyl. Domácí mužstvo totiž nezačalo utkání očekávaným náporem, hosté vědomi si síly soupeře navíc pozorně bránili, takže dlouho se na hřišti nic podstatného nedělo. Až ve dvacáté minutě vybojoval domácí Kohut zdánlivě ztracený balón, obhodil si podél postranní čáry svého soupeře, aby přízemním centrem našel dobře naběhnuvšího Chýlka, který do protipohybu brankáře hostí otevřel gólový účet zápasu. O tři minuty později se situace opakovala s tím rozdílem, že zpětnou přihrávkou od brankové čáry našel Chýlka Mach, nepříliš prudkou střelu domácího útočníka však krnovský brankář Heinzke kryl. Agilně hrající pravou stranu zvýraznil o další dvě minuty později dalším odvážným průnikem opět Kohut, jeho střelu však Heinzke nohama reflexívně vyrazil na roh. Skvělou desetiminutovku domácích korunoval Vyvial, který vybojoval ve středu hřiště míč, prošel přes stopera hostí a podél brankáře krnovských za pomocí jeho levé tyče rozvlnil hostující síť podruhé. Ve 37. minutě to bylo již 3:0 pro domácí, když po rohovém kopu Musálka skóroval kapitán týmu Špadt. Také druhý poločas začal náporem domácích, hned v jeho první minutě zatáhl po levé straně míč Musálek, zpětnou přihrávkou našel Chýlka, jeho střelu však opět zneškodnil nejlepší krnovský hráč Heinzke. V 51. minutě vybídl Vyvial do ideální šance Macha, ani ten však na Heinzkeho v tváři v tvář nevyzrál. V 53. minutě domácí hráče vyvedla ze soustředění branka hostí, kdy centrovaný míč skluzem zasáhl Vyvial tak nešťastně, že letící míč přeloboval zkoprnělého brankáře Zapletala. Další pohroma pro domácí mohla přijít v 56. minutě, kdy po chybě na levé straně obrany na centrovaný míč vyskočil společně se svým soupeřem Kohut, který ve výskoku fauloval a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil kapitán hostí Bolek, jeho polovysokou střelu však Zapletal bravurně vyrazil. V 62. minutě po snad jediné chybě gólmana hostí přehazoval Pařenica obránce krnovských, opuštěnou branku však netrefil. V 68. minutě domácí hráči definitivně zlomili odpor hostí. To střídající Karásek přenesl hru zleva do středu pole na Pařenicu, ten prodloužil doprava na ze zadních pozic nabíhajícího Kohuta, který křížnou střelou zaznamenal čtvrtou branku valcířů. Definitivní podobu výsledku stanovila 79. minuta, Pařenica prošel po pravé straně, dalším přízemním centrem našel na protější straně nekrytého Musálka, pro kterého nebylo problémem do opuštěné poloviny krnovské branky zasadit svému soupeři pátý gólový úder. Během posledních deseti minut domácí hráči zcela ovládli hřiště, vytvořili si několik brankových příležitostí. Nejprve Matwikow nastřelil břevno, a pak následně brankář Heinzke několikrát skvěle zasáhl. Skóre se však již neměnilo. Trenér domácích Radomír Hlaváč tentokrát nebyl úplně spokojen s výkonem svého celku. „Začali jsme utkání docela vlažně, naštěstí jsme odehráli skvělou dvacetiminutovku, ve které jsme prakticky rozhodli zápas. To, co jsme však předvedli ve druhé půli, kdy jsme téměř ztratili těžce vydřené vedení, to by se nám v příštích utkáních mohlo zle vymstít. I když jsme hráče v kabině o poločase nabádali k ostražitosti, nevyvarovali jsme se několika hrubých chyb,“ řekl po utkání Hlaváč. Frýdek-Místek: Zapletal – Slavík (79. Matwikow), Špadt, Nedorost, Dvořák – Lukáš Kohut, Pařenica (81. Tesař), Vyvial, Musálek – Mach (58. Karásek), Chýlek (70.Papřok). Trenéři Radomír Hlaváč a Stanislav Kowalík. Fotky jsou ze zápasu FM – Krnov (Jaromír Kohut)