FM – HORKA N/M 4:0 (2:0)

15. 4. 2006

FRÝDEK-MÍSTEK – HORKA N/M 4:0 (2:0) Domácí premiéra valcířům vyšla. Nutno dodat, že jim k tomu dopomohl i odevzdaný výkon soupeře ve druhém poločase. Fotbalisté Frýdku-Místku nastoupili poprvé v jarní části odvet před svým publikem. Soupeřem jim byli hráči Horky n. M., který valcířům podlehli v domácím prostředí 5:1. Oproti minulému utkání s Frenštátem nastoupili domácí se dvěmi změnami. Místo distancovaného brankáře Mady nastoupil Jež a v útoku nahradil Ďurfinu další mladíček Žáček. Právě on si zapsal hned ve 3. minutě první střelecký pokus, bohužel se se střelou unáhlil, brankář hostí ránu kryl. Hosté, bojující o záchranu v soutěži, se domácím fanouškům představili v 11. minutě, to však bylo z jejich strany vše. Šanci Kyselého totiž včasným přistoupením zmarnil Odstrčilík. V 17. minutě to Stovkami poprvé zahučelo. Nejprve se ve velké příležitosti ocitl po standardní situaci Prokeš, jenže jeho střelu pravačkou vyrážel brankář. Z následné akce fauloval hostující kapitán Penc Krpce a rozhodčí utkání nařídil pokutový kop. K němu se postavil Adam, jenže jeho tvrdou střelu doprostřed branky brankář Benčík vystihl. Pak se na dobrou čtvrthodinku obě mužstva odmlčela, další střelecký pokus zaznamenal až ve 35. minutě domácí Matějka. O dvě minuty později byl u postranní čáry pod hlavní tribunou faulován Jordan, následoval trestný kop, který zahrával Vojvodík, gólman hostí v souboji s domácími hlavičkáři nezasáhl ideálně míč a před Odstrčilíkem již čněla zcela prázdná branka – 1:0. V poslední minutě první půle faulovali hostující zadáci Krpce a Polášek nádherně trefil ze standardní situace k pravé tyči – 2:0. Tato branka očividně domácí fotbalisty povzbudila. Hosté se ve druhém poločase již převážně bránili. Hned na začátku druhého dějství se v šancích postupně ocitli Odstrčilík, Krpec a Žáček. V 60. minutě předvedli valcíři kombinační akci, jenže Krpcův centrovaný mič nedopravil Pernikář za záda hostujícího brankáře. To se povedlo až v 69. minutě Žáčkovi, který se dostal u půlící čáry k odraženému míči a své sólo zakončil střelou k tyči – 3:0. Podobná situace nastala o pět minut později. V samostatném nájezdu se octil druhý útočník domácích Přemysl Krpec, tentokráte místo střely volil kličku, a jeho následná střela do prázdné branky znamenala již čtyřbrankové vedení. Tento stav nakonec vydržel až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího. V úvodních pětadvaceti minutách jsme se nemohli dostat do hry, zase to bylo z naší strany křečovité a trochu i nervózní. Bylo vidět, že ještě nejsme v optimální herní pohodě, chybí nám zranění hráči. Po vstřelené brance získali kluci sebevědomí a druhý poločas jsme již hráli podle našich představ,“ hodnotil vydařený duel po skončení trenér Frýdku Karel Orel. Toho, a zároveň i jeho svěřence, čeká již ve středu 19. dubna v dalším domácím střetnutí Dětmarovice. „Ve středu hrajeme důležitý, a určitě těžší zápas, než jsme odehráli o víkendu, ale pro nás není jiné východisko, než zápas vyhrát,“ řekl k nadcházejícímu duelu Orel. Ten se musí stále ještě obejít bez zraněných Němce a Skeničky. „Luboš Němec již začal pomaloučku vyklusávat, uvidíme v příštím týdnu, kdy by se měl zapojit do tréninku již s míčem. Co se týče Radima Skleničky, tak tam to bude ještě chvíli trvat, poněvadž mu mají sundávat dláhu až někde v příštím týdnu,“ řekl k marodům týmu Orel. Frýdek-Místek: Jež – Pernikář, Odstrčilík, Adam, Jiří Prokeš – Matějka, Vojvodík, Polášek, Jordan – Žáček (78. Ulehla), Krpec (82. Ďurfina). Trenér Karel Orel. Na fotkách jsou vedoucí mužstva František Vojvodík po vítězství nad Horkou a fanoušci Frýdku a Luboše Němce zvlášť.