FM-JAKUBČOVICE 1:3 (0:2)

15. 7. 2006

Valcíři v přípravě podlehli Jakubčovicím FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK – JAKUBČOVICE 1:3 (0:2) Na travnatém hřišti v Řepištích odehráli fotbalisté Frýdku-Místku první přípravné střetnutí před novou sezónou. S druholigovými Jakubčovicemi však valcíři prohráli o dvě branky. Souboj dvou nováčků měli možnost vidět diváci o víkendu v Řepištích. Třetiligový tým Frýdku-Místku přivítal ve svém prvním přípravném duelu nováčka druhé ligy, mužstvo Jakubčovic. Právě hostující hráči byli během prvního dějství fotbalovější. Po čtvrthodince hry zahrozil nepříjemnou střelou z dvaceti metrů brazilský záložník Adriano, kterého hosté zkoušejí v přípravě. Střela však připraveného Antošíka nenachytala. O chvíli později se zastřeloval na druhé straně domácí Cesnek. Ve 21. minutě se příliš nerozuměli Pernikář s Antošíkem a hosté málem lehce mohli skórovat. Ve 31. minutě zatáhl po pravé straně míč Prohaszka, jeho centr na zadní tyč vrátil zpětnou přihrávkou před branku Jarušek a pro dobíhajícího Adriana nebyl problém míč zasunout poprvé za záda brankáře Antošíka – 0:1. Ve 38. minutě fauloval Lys do šestnáctky pronikajícího Jaruška a rozhodčí Duda nařídil pokutový kop. K jeho zahrání se postavil Doležal a střelou k tyči zvyšoval již na 0:2 pro Jakubčovice. Ještě než obě mužstva zamířila v poločasové přestávce do kabin, vystřelil z dobrých třiceti metrů Cesnek a míč se odrazil od spojnice břevna a tyče. Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva s novými tvářemi, zvláště hostující tým zcela obměnil svou skladbu. V 57. minutě Hanus zastavuje faulem Poláška a rozhodčí Duda nařizuje penaltu také i na druhé straně. Zkušený Odstrčilík nedal brankáři Pláničkovi žádnou šanci a snížil stav na 1:2. O minutu později se předvedla druhá hostující posila z daleké Brazílie, ale Fabiovu střelu Antošík kryl. V 68. minutě se nejprve hostující Svatonský hlavou zastřeloval, aby v 80. minutě pečetil výhru svého mužstva po centrovaném míči Mikuly z levé strany. V dalším přípravném zápase se valcíři představí ve středu 19. července od 18 hodin na ostravských Bazalech s ligovým mužstvem Baníku Ostrava. Frýdek-Místek: Antošík (65. Dittert) – Pernikář, Hrdlička, Odstrčilík, Lys (46. Polášek) – Jordan (46. Matějka), Němec (81. Oborný), Cesnek, Macura – Sklenička (46. Zoller), Ulehla (46. Čerňák). Trenér Karel Orel. Jakubčovice: Pospěch (46. Plánička) – Kuděla (46. Mikula), Novakovic (46. Jahoda), Doležal (61. Fischer), Jurč (46. Molnár) – Jašurek (46. Hanus), Adriano (46. Škopek), Baranek (46. Schreier), Krohmer (46. Fabio) – Prohaszka (46. Svatonský), Kunc (46. Jandík). Trenér Alois Grussmann.