FM – KRÁL. NOVÉ SADY 6:0 (5:0) nedohráno

11. 6. 2006

Hosté jako tým z pralesní ligy

FRÝDEK-MÍSTEK – KRÁLOVSKÉ NOVÉ SADY 6:0 (5:0) – nedohráno
Pořádnou ostudu si na sebe ušili hostující fotbalisté z Nových Sadů. Ve čtvrté nejvyšší soutěži v republice si totiž počínali jako banda hráčů někde z Horní Dolní.

Ten, kdo v sobotním dopoledni přišel na fotbal do Stovek, nevěřícně po hodině hry kroutil hlavou. Zápas 29. kola divizní skupiny E mezi domácím Frýdkem Místkem a hostujícím mužstvem z Královských Nových Sadů se totiž nedohrál. Hosté vypravili k poslednímu zápasu jara pouze statečnou jedenáctku. S postupujícím časem se však ze statečnosti vyklubala očividná snaha duel nedohrát. Hosté totiž měli v tomto střetnutí nehoráznou smůlu, když se jim čistě náhodou začali postupně zraňovat jeden fotbalista za druhým. Za čtrnáct minut druhého poločasu jich ze hřiště odešlo pět. A tak Sady dosáhly toho, pro co do Frýdku přijely, pro pořádnou ostudu. Navíc jim výborně a s chutí hrající domácí fotbalisté přibalili na cestu půltucet branek. V 7. minutě našel Krpec po pěkné kombinační akci před brankou zcela osamoceného Odstrčilíka a valcíři vedli 1:0. Poté se nejprve dvakrát zastřeloval středopolař Němec, aby v 17. minutě překonal hostujícího brankáře podruhé. Ve 21. minutě zahrával z půli hřiště Němec standardní situaci, Odstrčilík vrátil míč před branku a Adam rozjásal domácí fanoušky potřetí. Deset minut před koncem prvního poločasu vystřelil tvrdě Adam, jeho střela se odrazila od břevna, které se možná třese ještě teď. Ve 39. minutě pálil z dobrých dvaceti pěti metrů Němec, a jeho přízemní střela skončila přesně u pravé tyče – 4:0. O dvě minuty později se důrazem prodral do šestnáctky Nových Sadů Adam a technická střela pravačkou k tyči znamenala pátou branku. Do druhého poločasu vystřídal domácí trenér Karel Orel v útoku Ulehlu a místo něj poslal na hřiště uzdraveného kanonýra Skleničku. Ten svůj návrat před domácím publikem oslavil v 50. minutě, kdy vstřelil hostům šestý gól. To však již Nové Sady hrály pouze s devíti hráči. V 52. minutě se zranil útočník Mráz a v 59. minutě se ke komedii přidali ještě brankář Kňáva a Dočkal. Rozhodčímu Viščorovi nezbylo nic jiného, než dle pravidel utkání předčasně ukončit. Domácí fotbalisté tak ukončili svou velmi podařenou sezónu ani ne po hodině hry. Domácí fanoušky navíc ještě potěšila informace z místního bulletinu, ve kterém byli informování o tom, že se vedou jednání o možnosti, že Frýdek-Místek může být od léta opět třetiligový. Za předvedené výkony by si to jistě hráči s pruhem na prsou zasloužili.
Frýdek-Místek: Mada – Hrdlička, Odstrčilík, Adam, Pernikář – Polášek, Vojvodík, Němec, Žáček – Krpec (53. Ďurfina), Ulehla (46. Sklenička). Trenér Karel Orel.