FM – MĚSTO ALBRECHTICE 5:1 (1:0)

28. 5. 2006

Frýdek rozstřílel mužstvo Albrechtic
FRÝDEK-MÍSTEK – MĚSTO ALBRECHTICE 5:1 (1:0)

Hráči Frýdku-Místku rozhodli o své jasné výhře během třinácti minut druhého poločasu, kdy nasázeli svému soupeři čtyři branky.

Po střeleckém trápení v Kravařích si fotbalisté Frýdku-Místku o víkendu smlsli na hráčích z Města Albrechtice. V prvním poločase se ještě hostující hráči snažili, ale začátek druhé půle je nezastihl v optimální formě. Frýdek začal aktivněji a v 8. minutě připravil Žáček z pravé strany první možnost ke skórování pro Odstrčilíka, ten však z deseti metrů nedokázal skórovat. V 11. minutě již stadionem ve Stovkách burácí honosné „góóól“, to když Úlehlův centrovaný mič na zadní tyč vrací před branku Žáček a Adam tvrdou ránou trefuje – 1:0. Po úvodní brance přišly i další šance domácího týmu. Tak jako například v 18. minutě, kdy Krpec vnikl do šestnáctky soupeře, zpětnou přihrávkou našel Úlehlu, jenže ten váhal se střelou tak dlouho, až o míč přišel.
Začátek druhé půle domácím vyšel parádně. Již ve 47. minutě zvyšuje na 2:0 Odstrčilík po Vojvodíkově rohovém kopu. V 55. minutě našel dlouhým pasem Hrdlička nabíhajícího Odstrčilíka, ten hlavičkou poslal míč podél celé hostující svatyně a u zadní tyče dopravují míč do sítě Úlehla – 3:0. Domácí vývoj střetnutí ještě více povzbudil a v 59. minutě se opět mění skóre, tentokráte se valcíři radují po spolupráci dnes výborně hrajícího Prokeše a jeho spoluhráče z útoku Krpce. Trpkou třináctiminutovku pro hosty uzavírá o minutu později znovu Krpec – 5:0. Hosté si ze Stovek málem odnesli půltucet nasázených branek. To by ale musel Odstrčilík v 71. minutě trefit snad ze tří metrů branku. Hostům se již podařilo v 91. minutě kosmeticky upravit konečné skóre na 5:1, když z pokutového kopu trestali faul Matějky. Tímto vítězstvím si fotbalisté zajistili druhé místo v divizní tabulce, o které je již dvě kola před koncem soutěže nemůže nikdo připravit (navíc valcíři mají k dobru domácí dohrávku s Konicemi – středa 31. května od 17 hodin).
Frýdek-Místek: Mada – Pernikář, Hrdlička, Odstrčilík, Prokeš – Polášek (61. Jordan), Adam, Vojvodík (68. Matějka), Žáček – Krpec, Úlehla (80. Ďurfina). Trenér Karel Orel.