FM – SOKOL KONICE 3:0 (1:0)

31. 5. 2006

V dohrávce přehráli valcíři svého soupeře o tři branky
FRÝDEK-MÍSTEK – KONICE 3:0 (1:0)

Ani čtvrtý tým divizní tabulky nedokázal na fotbalisty Frýdku-Místku vyzrát. Domácí zdolali svého soupeře rozdílem třídy.

V dohrávaném střetnutí 18. kola divizní skupiny hostili valcíři nováčka soutěže z Konic. Utkání sice bylo poznamenáno vytrvalým deštěm, ale hlavně v prvním poločase nebylo o brankové příležitosti na obou stranách nouze. Frýdek zahrozil jako první. V 10. minutě odebral hostujícímu obránci míč Krpec, zatáhl akci po levé straně, následovala přihrávka pod sebe, jenže Němcově střele chyběla větší razance. O minutu později se z ostrého úhlu prosadil Úlehla a valcíři vedli 1:0. V 16. minutě měli blízko k vyrovnání stavu hosté, když po kolmém vysunutí postupoval Režný na Madu zcela osamocený, jeho křižná střela šla naštěstí pro domácí těsně vedle. Tentýž hráč si podobnou situaci zopakoval ve 21. minutě, také i v tomto případě míč z jeho kopačky prosvištěl kolem pravé tyče. Za další čtyři minuty viděli zmrzlí diváci ve Stovkách další pohlednou akci hostujícího mužstva, kdy po spolupráci Skopala s Dercem, střílel druhý jmenovaný nad domácí svatyní. Podobně dopadl o sedm minut později domácí Úlehla, kterému k šanci pomohl kluzký terén. Diváky musela určitě pobavit akce z 32. minuty, kdy Úlehla našel v hostující šestnáctce Němce, ten si míč zpracoval na prsou a z následné otočky se míč mihl kolem tyče.
O tom, že si hostující hráči nakonec ze Stovek neodvezou žádný bod, rozhodl úvod druhého poločasu. Hned ve 47. minutě chybovala konická obrana a Polášek střelou brankáři mezi nohy podruhé rozvlnil síť. Třetí branku přidal Frýdek v 58. minutě, kdy Úlehlovu střelu ještě před brankovou čárou tečoval ve skluzu Žáček. Ve zbývajícím čase již nasazení obou týmů upadlo, a tak se prokřehlí diváci další branky již nedočkali. Fotbalisté Frýdku se v neděli 4. června představí na hřišti Baníku Albrechtice. Ve Stovkách je pak mohou domácí příznivci přijít povzbudit v závěrečném utkání sezóny v sobotu 10. června, kdy valcíři hostí od 10.15 hodin mužstvo Královských Nových Sadů.
Frýdek-Místek: Mada – Hrdlička, Odstrčilík, Adam, Pernikář – Polášek (72. Jordan), Vojvodík, Němec (81. Lys), Žáček – Krpec (86. Ďurfina), Úlehla. Trenér Karel Orel.