FM – UNIČOV 0:1 (0:1) – 2.kolo MSFL

20. 8. 2006

FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK – UNEX UNIČOV 0:1 (0:1)

Tvrdou nováčkovskou daň prozatím platí třetiligoví fotbalisté Frýdku-Místku. O vítězi duelu se zkušeným mužstvem z Uničova nakonec rozhodla chyba z úvodu střetnutí.

Domácímu trenérovi Karlu Orlovi naskočily vrásky ještě před prvním domácím zápasem v MSFL po dvou letech. Místo nemocného brankáře Antošíka se do branky postavil teprve dvacetiletý talent Martin Dittert a Perníkáře nahradil na kraji obrany Helštýn. Již úvodní minuta naznačila, že do Stovek zavítal velmi zkušený soupeř a že to valcíři nebudou mít jednoduché. Po levé straně utekl rychlonohý Masopust, ale naštěstí se včas dokázal vrátit Helštýn, který míč soupeři ukopl na rohový kop. Z něj se zrodila jediná branka střetnutí, když se v mlýnici několika hráčů nejlépe orientoval Masopust – 0:1. Branka na dobrou čtvrthodinu domácí zmrazila. V 18. minutě se k zakončení dostal Ulehla, jenže s jeho zblokovanou střelou neměl brankář Uničova Uvízl moc práce. O pět minut později našel Němec středem nabíhajícího Adama, který levačkou střílel bohužel jen doprostřed branky, kde stál pozorný Uvízl. Po půlhodině hry to Stovkami jen zahučelo. Ulehla zatáhl míč po pravé straně, následoval centr do šestnáctky a Literákově hlavičce chyběly centimetry.
Druhý poločas mnoho příznivého pro pětistovku domácích příznivců nepřinesl. Frýdek se dostal do nějaké křeče, hráči si nebyli schopni kloudně přihrát, scházel pohyb. „Platíme neskutečně tvrdou nováčkovskou daň. Všichni teď poznáváme jaký rozdíl je mezi jednotlivými soutěžemi. Uničovští se u nás představili jako velmi zkušený tým, který si ve druhé půli již těsný náskok uhlídal,“ řekl po utkání výsledkem i hrou zklamaný kapitán domácích Roman Vojvodík. V 53. minutě podržel domácí mužstvo brankář Dittert, když zlikvidoval tutovku Masopustovi. Oba hráči si podobnou situaci zopakovali v 69. minutě, Dittert opět Masopusta včasným vyběhnutím vychytal. První světlý moment ve druhém poločase předvedli valcíři až v 71. minutě, kdy Literákova rána prosvištěla nad hostující svatyní. Deset minut před závěrečným hvizdem podržel Dittert svůj tým potřetí, tentokráte vyzrál na šanci střídajícího Mazoucha. V závěru ještě zahrozil domácí Literák a hostující Novosad, oba však ukazatelem skóre již nepohnuli. Třetí kolo odehrají valcíři v neděli 27. srpna na hřišti v Kunovicích. Soupeřem jim ale bude rezervní tým ligového Slovácka.

Frýdek-Místek: Dittert – Hrdlička, Adam, Helštýn – Jordan, Němec, Literák, Vojvodík (65. Cesnek), Žáček (59. Macura) – Ulehla (76. Polášek), Sklenička. Trenér Karel Orel.