FM – VELKÉ LOSINY 6:1 (4:1)

14. 5. 2006

FRÝDEK-MÍSTEK – VELKÉ LOSINY 6:1 (4:1)
Fotbalisté Frýdku přivítali o víkendu na svém hřišti poslední mužstvo tabulky, které si ze Stovek odvezlo plný půltucet obdržených branek.

Jako soubor písní a tanců připomínal výkon hostujících fotbalistů, kteří před duelem s valcíři prohráli osmkrát v řadě a krčí se na úplném dně divizní tabulky. Již po osmdesáti sekundách našel Vojvodík osamoceného Krpec v šestnáctce hostí a kanonýr Frýdku poprvé poslal míč za záda brankáře Dragona. Vlažný výkon domácích fotbalistů málem Losiny potrestaly ve 24. minutě, kdy gólman Jež šel v hloubi pole skluzem do souboje s Kovaříkem a Hampl se snažil z dobrých čtyřiceti metrů trefit prázdnou domácí svatyni. Střela, naštěstí pro valcíře, letěla nad brankou. Ve 27. minutě chyboval ve své vlastní šestnáctce Hampl a Němec k pravé tyči zvyšoval na 2:0. Velmi špatnou obrannou hrou se v tomto zápase prezentovali hostující hráči. Ve 36. minutě vyslal Prokeš dlouhý míč za obranu soupeře a Krpec křižnou střelou potřetí rozvlnil síť. O minutu později však udeřilo i na druhé straně. Jež nejprve kryl střelu Nováka, ale na gólovou dorážku Kovaříka již nestačil. Trenér Frýdku reaguje na přístup některých svých svěřenců a ještě do konce prvního poločasu střídá mladík Matějka pravého záložníka Jordana. Právě Matějka připravil ve 41. minutě svou gólovou přihrávkou střeleckou pozici Žáčkovi – 4:1. Po změně stran se již hrálo převážně na polovině soupeře Frýdeckých hráčů, ale fotbal navíc ještě upadl do rekreačního tempa. Po hodině hry se v dobré příležitosti ocitl Krpec, jenže nepřehodil brankáře Dragona. V 78. minutě to již útočníkovi Frýdku vyšlo. Zadák Novotný předvedl další z učebnicových školáckých chyb a Krpec postupoval na brankáře hostí zcela osamocený, následovala klička do pravé strany a střela do prázdně branky – 5:1. Osm minut před závěrem nejprve neuznal hlavní rozhodčí gól Poláškovi pro ofsajdové postavení, ale v 84. minutě již Žáčkův ideálně načechraný centr z rohového kopu dopravil hlavou do sítě Odstrčilík. V 89. minutě vybídl Prokeš k poslední šanci zápasu Krpce, ten po souboji s nedůrazným Silným stál opět sám před ochráncem tří bílých tyčí, jenže jeho střela šla nad branku. „Soupeř byl dnes hodně odevzdaný. Výsledek mohl být ještě z naší strany výraznější, kdy jsme pro pobavení diváků měli vstřelit další dvě tři branky,“ řekl po utkání trenér Frýdku Karel Orel.

Frýdek-Místek: Jež – Pernikář, Odstrčilík, Adam (46. Hrdlička), Prokeš – Jordan (39. Matějka), Vojvodík, Němec (83. Ulehla), Polášek – Krpec, Žáček. Trenér Karel Orel.