FM žáci A – vydřená remíza se Slováckem

15. 5. 2006

Ve 21. kole Moravskoslezské žákovské ligy přivítali mladí valcíři na svém hřišti momentálně třetí tým tabulky 1.FC Slovácko. Zlepšeným výkonem ve druhém poločase, nakonec Frýdek se silným soupeřem remízoval.

FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK st. žáci A – 1.FC SLOVÁCKO 2:2 (0:1)

Třetí tým ligové tabulky se o víkendu představil na stadionu ve Stovkách a v první polovině utkání se prezentoval svižnou hrou. Problém však hostujícím hráčům dělal nerovný terén vedlejšího hřiště. V 10. minutě zahrál nešťastně ve vlastním pokutovém území rukou domácí kapitán Farský a rozhodčí Lakomý s nařízením pokutového kopu ani na chvíli nezaváhal. K míči se postavil zase naopak hostující kapitán Franta a k pravé tyči nedal Balkovi šanci – 0:1. Za tohoto nepříznivého stavu pro Frýdek odcházely obě mužstva v poločase do kabin. „Kluci působili v prvním poločase ustrašeným dojmem. Navíc jsme museli brzy střídat středopoloře Biolka pro střevní potíže, což nám narušilo seskupení obranné řady. Vysunutí Farského se však později ukázalo jako dobrý tah, jelikož naše hra ve středu pole získala většího oživení. Také jsme museli v poločase kluky v šatně trochu spucovat. Hrajeme o záchranu a výkon v prvním poločase tomu z naší strany vůbec neodpovídal,“ řekl k průběhu prvního poločasu asistent trenéra domácích Ján Balko. Domluva na mladé valcíře asi zapůsobila, jelikož druhý poločas se hrál již v režii domácího týmu. Slovácko se spoléhalo především na rychlé protiútoky, tak jak tomu bylo i ve 41. minutě, kdy Řezáč nepohlídal rychlonohého záložníka Habance a střelou pod vybíhajícím brankářem Balkem rozvlnili hosté síť podruhé. Naštěstí Frýdek odpověděl hned v následující minutě, kdy Juřena křižným pasem uvolnil svého kolegu z útoku Knězka a ten krásnou táhlou střelou překonal brankáře hostí Malinu. V 59. minutě si vzájemnou spolupráci frýdečtí útočníci opět zopakovali. Juřena našel středem Knězka, před kterým ještě stačil zasáhnout gólman Malina. Ten však před dobíhajícím Knězkem neudržel míč v rukou a pro útočníka domácích již nebyl problém zasunout míč do opuštěné svatyně Slovácka. Vše nakonec mohlo pro Frýdek dopadnout ještě lépe. V nastaveném čase zahrával Farny rohový kop, který minul Knězek, z následné dorážky trefil Větříšek pouze břevno. „Dnešní bod má pro nás velkou cenu. Zvláště, když jsme už prohrávali o dvě branky, ale kluci dokázali zabojovat a vyválčit remízu. Důležitá byla naše kontaktní branka na 1:2. U druhé branky musíme pochválit Knězka, že šel do souboje s brankářem hostí důrazně. Ten se jej lekl a výsledkem toho byla vyrovnávací branka. Bod jsme si myslím za zlepšený výkon ve druhé půli zasloužili,“ hodnotil utkání po skončení zápasu asistent Balko.

Frýdek-Místek: Balko – Tomsa, Farský, Farny, Kosňovský – Pešek, Větříšek, Biolek (23. Ondra), Řezáč (45. Gál) – Knězek, Juřena (65. Saniter). Trenér Robert Schedling.