Fotbal FM – 1.Valašský FC 2:1 (1:0)

22. 4. 2005

FRÝDEK-MÍSTEK – 1.VALAŠSKÝ FC 2:1 (1:0)
Fotbalisté Frýdku-Místku sehráli ve středečním odpoledni páté jarní utkání divizní skupiny E. Zápas to byl velice důležitý, jelikož se střetly týmy ze spodních pater tabulky. Kdyby domácí v tomto utkání uspěli, předskočili by v tabulce svého soka.
Právě hostující hráči toho během prvního poločasu moc nepředvedli. Branku domácích prakticky neohrozili a tak se třístovka promrzlých diváků těšila, co předvedou fotbalisté v modrobílých dresech. První světlý moment přišel ve 24. minutě, kdy se v ideální střelecké pozici ocitl Kořínek. Jeho střela ale trefila nohy vyběhnuvšího hostujícího brankáře Barabáše. O minutu později měl příležitost ke skórování Maňák, jeho hlavičce zas chyběla větší razance. Do třetice všeho nejlepšího si nejspíše řekl stoper domácích Luděk Odstrčilík, který si ve 26. minutě naběhl na Lysův trestný kop a nikým neatakovaný otevřel skóre zápasu. Tečku za prvním poločasem mohl udělat Maňák, kterého do šance vysunul Němec. Útočník domácích ale postrádal v dnešním duelu rychlost, a jeho střelu stačili valaši zblokovat na rohový kop.
V poločase bylo asi v hostující kabině rušno, jelikož Valašský FC se začal ve druhé půli více osmělovat a snažil se o brzké vyrovnání stavu. Domácím se pozorným bráněním dařilo rozbourávat akce hostí, a nedovolili jim prakticky ohrozit Ježe. V 57. minutě prolétla Gottwaldova střela podél celé branky, Němcův skluz přišel pro domácí bohužel pozdě. Až v 69. minutě poprvé zahrozilo i před domácí svatyní. Jurajdová jedovka prolétla těsně kolem levé tyče. Vzápětí ho stejným způsobem napodobil Šena. Brankář Jež si při této střele oddechl, jelikož chybělo snad pár centimetrů. V 71. minutě odcentroval z levé strany Vojvodík a Němcova hlavička proklouzla na mokrém terénu pod padajícím brankářem hostí – 2:0. O tři minuty později měl další velkou příležitost Maňák, než si však připravil míč k zakončení, tak mu jej dobíhající zadáci hostí odkopli. V závěru si valcíři zkomplikovali cestu za prvním domácím vítězstvím. V 85. minutě fauloval v pokutovém území brankář Jež a Trochta z penalty snížil na 2:1. Tento stav zůstal na ukazateli skóre i po tříminutovém nastavení a domácí fotbalisté tak získali důležité tři body. V dalším utkání divize nastoupí Frýdek-Místek v sobotu 22.4.2005 od 16.30 hodin v Českém Těšíně. „Myslím si, že jsme nad Valašským zaslouženě vyhráli. Bohužel jsme zápas opět dotáhli do takového konce, kdy se poslední minuty strachujeme o výsledek. Ovšem oproti minulým domácím zápasům jsme měli větší vůli po vítězství, za což bych chtěl klukům vzhledem k důležitosti zápasu poděkovat,“ řekl trenér Karel Orel.
Frýdek-Místek nastoupil v sestavě: Jež – Nováček, Odstrčilík, Jiří Prokeš – Gottwald, Polášek, Vojvodík, Němec, Lys (81. Žáček) – Kamil Kořínek, Maňák (76. Hynek Prokeš). Trenér Karel Orel.
Další výsledky dohrávaného 16. kola DIVIZE E:
Orlová – Velké Karlovice 2:0, Královské Nové Sady – Město Albrechtice 0:5, Zábřeh – Karviná 1:2, Český Těšín (zítřejší soupeř valcířů) – Jakubčovice 1:4, Opava B – Velké Losiny 3:2, B. Albrechtice – Kravaře 0:1, Dětmarovice – Mikulovice 2:0.