Fotbal FM – A dorost přehrál Havířov

26. 9. 2006

FOTBAL F-M st.dorost A – MFK HAVÍŘOV 6:0 (3:0)

Po nepříliš vydařeném vystoupení v minulém utkání měli v 7. kole těžkou pozici trenéři Hlaváč-Kowalík, protože kromě nebezpečného soupeře z Havířova (před tímto utkáním okupoval třetí pozici průběžné tabulky Moravskoslezské divize dorostenců), potýkal se jejich tým také s početnou marodkou. Rozcvičení před utkáním absolvovalo celkem sedm hráčů, u kterých se rozhodovalo o jejich případném startu. Zdravotní stav nakonec nedovolil nastoupit Nedorostovi, Vyvialovi a Karáskovi, ostatní hráli se sebezapřením.

Úvod střetnutí domácím však vyšel dokonale. Již ve druhé minutě unikl po levém křídle Kozel, zpětnou přihrávkou našel Pařenicu, který do nekryté části Cachelovy svatyně otevřel gólový účet zápasu. Hosté spálili obrovskou šanci k vyrovnání ve 13. minutě, kdy se středem domácí obrany dostal po výborné přihrávce do vyložené šance kapitán hostí Slezák, jeho střelu však zastavila levá tyč Vitáskovy branky. Ve 22. minutě frýdecko-místečtí dorostenci zvýšili na 2:0 po akci, která se velice podobala té z druhé minuty. Tentokrát po levé straně pronikl do hostující šestnáctky Musálek a jeho zpětnou přihrávku zužitkoval přízemní střelou Matwikow. O šest minut později zasadil třetí hřebík do havířovské rakve Kozel, který nepříliš prudkou střelou nachytal na hruškách brankáře Cachela. Minutu před koncem poločasu pronikal do šestnáctky Musálek, v pokutovém území byl sražen, místo jasné penalty však frýdecko-místecký záložník uviděl žlutou kartu za simulování.
Druhou půli začali hosté náporem, zvýšili pohyb a důraz v osobních soubojích, a tak i díky menší koncentrovanosti domácích si havířovští vypracovali dvě šance, které hasili obránci ve spolupráci s Vitáskem na poslední chvíli. Valcíři definitivně zlomili havířovský odpor v 55. minutě, kdy po další akci po levé straně postupoval sám na hostujícího brankáře Musálek, místo zakončení však nezištně přihrál Pařenicovi, který do prázdné branky zaznamenal svou druhou branku. V 78. minutě po další akci z levé strany přihrával střídající Mandičák Machovi, který z bezprostřední blízkosti bez problémů zaznamenal pátou branku svého týmu. Poslední, šestou branku, zaznamenali domácí hráči v 85. minutě. To Pařenica zahrával rohový kop nakrátko s Kohutem, který mu míč vrátil, Pařenica odcentroval do pokutového území hostí, kde si na míč vyskočil Tesař, jenž krásnou hlavičkou korunoval svůj výborný výkon, ale i zasloužené vítězství svého celku.
Po delší době bylo spokojeno i trenérské duo Hlaváč-Kowalík. Prvně jmenovaný přiznal, že měl z utkání obavy, protože „byli jsme v dosti svízelné pozici, protože takovou marodku již dlouho nepamatuji. Navíc jsme se s kolegou dlouho rozhodovali, zda pozměnit herní systém na 3-4-3, jelikož jsme věděli, že havířovští, hlavně na hřištích soupeřů, hodně inkasují. Nakonec se nám riskantní tah vyplatil a my dosáhli výrazného vítězství.“ Asistent Stanislav Kowalík doplnil trenéra Hlaváče pochvalou hráčů, kteří po většinu utkání plnili taktické pokyny. „Musíme si dávat větší pozor na začátky druhé půle, tam nás soupeř zatlačil do defenzívy, naštěstí jsme neinkasovali. Jinak jsem rád, že se dnes prosadili i hráči, kteří nedostávali tolik příležitostí včetně hráčů rezervního celku. Mrzí mne pouze další hráčská ztráta, tentokrát Dvořáka, který utrpěl svalové zranění.“