FOTBAL FM – A dorost přezimuje první

7. 11. 2006

V posledním podzimním kole Moravskoslezské fotbalové divize dorostenců čekal na vedoucí celek průběžné tabulky z Frýdku-Místku ambiciózní Hlučín, vedený velezkušeným trenérem Petrem Nesrstou. Jeho hráči byli sice před tímto utkáním na šestém místě, ale uzavírali silnou vedoucí skupinu, která má již před svými pronásledovateli úctyhodný náskok. I proto trenéři Frýdku–Místku Radomír Hlaváč se svým asistentem Stanislavem Kowalíkem měli z tohoto zápasu obavy. FC HLUČÍN – FOTBAL F-M st.dor.A 2:0 (1:0) Ty se začaly naplňovat již v osmé minutě střetnutí, kdy od postranní čáry poslal domácí Uličný přízemní centr do středu šestnáctky, míč se dostal po chybě středových hráčů Frýdku až ke zcela nekrytému Bačovi, pro nějž nebyl problém překonat bezmocného brankáře Vitáska. Domácí se tak ujali velmi brzy a velmi lacině vedení. Na konci první čtvrthodinky se hlučínští dostali po zbytečných faulech v nebezpečné vzdálenosti od Vitáskovy svatyně ke dvěma přímým kopům, oba však trestuhodně zahodili. Až na sklonku první půlhodinky to byli hosté, kteří nebezpečně zahrozili. Po pěkné kombinační akci po ose Musálek-Pařenica-Chýlek, posledně jmenovaný ve výborné pozici ještě přihrával nabíhajícímu Mandičákovi, obránce domácích však v poslední chvíli zažehnal hrozící nebezpečí. Ve 40. minutě se prezentoval pěknou střelou z 25 metrů Pařenica, brankář domácích Vacek byl však na místě. Největší šanci však hosté zahodili dvě minuty před odchodem do šaten. Musálek po levé straně zatáhl míč svým typickým způsobem, přihrával před branku do ohně, kde Mandičák na míč nedosáhl, ale ze zadních pozic nabíhající Pařenica z hranice malého vápna netrefil opuštěnou branku Hlučína. Do druhé půle nastoupili hosté s evidentní snahou výsledek zvrátit ve svůj prospěch. V 66. minutě zahrával Musálek přímý kop, jeho zatočená střela však jen těsně minula šibenici Vackovy branky. Domácí mohli o soudu utkání rozhodnout hned v následují minutě. Po chybě Slavíka trefil střídající Trybový pravou tyč Vitáskovy svatyně. V 72. minutě zůstala píšťalka rozhodčího Paly němá, když ve vápně domácích byl evidentně zatažen za dres Mandičák, penalta se však nekopala. V posledních deseti minutách sáhli frýdecko-místečtí trenéři k riskantnímu tahu. Stáhli hru na tři obránce s cílem posílit útočnou fázi a pokusit se alespoň o vyrovnání. V 86. minutě hlavičkoval ve velmi dobré pozici vedle Chýlek. To bylo ze strany hostí vše, naopak domácí v 88. minutě definitivně rozhodli o konečné podobě výsledku. Turanský zatáhl míč až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel kapitána Boháče, který podruhé rozvlnil Vitáskovu síť. Hodně zklamaný byl po utkání trenér poraženého celku Radomír Hlaváč. „Přijeli jsme do Hlučína vyhrát. Po nečekané porážce v minulém kole, v domácím prostředí, jsme chtěli jednoznačně ukázat, že to byl pouze jednorázový výpadek. Bohužel, ani v tomto utkání, jsme nebyli lepší. Nedali jsme branku a proto odjíždíme s prázdnou. Bohužel nám na závěr sezóny odešla forma, proto jsme v posledních dvou kolech ztratili slibný náskok v tabulce. Jsme zklamaní, s hráči si nejen tento zápas důkladně rozebereme, nicméně nezbývá, než se soustředit na jarní boje, a ve vší vážnosti se maximálně poctivě připravovat v zimní přípravě a znovu jít zápas od zápasu, abychom na konci mohli splnit náš předsezónní cíl – opětovný návrat do druhé nejvyšší dorostenecké soutěže. Frýdecko-místecký fotbal si to zaslouží a já svému celku věřím, protože na to kluci mají,“ řekl po utkání trenér Frýdku Radomír Hlaváč. Frýdek-Místek: Vitásek – Dvořák, Nedorost, Špadt, Slavík (85. Matwikow) – Lukáš Kohut (83. Papřok), Pařenica, Vyvial, Musálek – Mandičák (63. Kozel), Chýlek. Trenéři Radomír Hlaváč a Stanislav Kowalík.