FOTBAL FM – A dorost zdolal Vsetín

21. 8. 2006

Po pádu z druhé dorostenecké ligy mají úspěšně za sebou první mistrovské utkání frýdecko-místečtí dorostenci za rychlým návratem zpět. V úvodním kole jim los v Moravskoslezské divizi přisoudil nelehkého soupeře, nováčka ze Vsetína. Že se jednalo o zdatného protivníka svědčí fakt, že domácí dorostenci v přípravě ani jednou neprohráli a podle trenéra Kučerňáka si kladou v soutěži ty nejvyšší cíle. V podobné situaci se nacházejí i svěřenci trenérské dvojice Hlaváč-Kowalík a tak se očekávalo velice zajímavé utkání.

FC VSETÍN – FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK st. dorost A 1:4 (0:1)

První minuty zápasu se odvíjely za oboustranné nervozity. Přesto to byli domácí, kterým patřil úvod utkání. V 5. minutě zahrával ze vzdálenosti 25 metrů volný přímý kop kapitán vsetínských Chalík, jeho prudkou střelu však pozorný Zapletal vyrazil. V 10. minutě rozhodčí nepochopitelně nařídil v šestnáctce hostujícího celku nepřímý kop, po jehož rozehrání a tečované střele podruhé frýdecko-místecký Zapletal vyzrál na domácího špílmachra Chalíka. „Úvod jsme odehráli v dosti velké křeči, hráči byli nervózní a vůbec jsme se nedostali k naší typické hře,“ komentoval úvodní nápor domácích trenér Hlaváč. Naštěstí pro hostující celek přišla 12. minuta, kdy se po ose Kohut – Vyvial dostal k dalekonosné střele Pařenica, který vymetl z 20 metrů levou šibenici Olšákovy svatyně. Tato okolnost domácí celek dokonale zaskočila a hosté se pomalu vymaňovali z počáteční letargie. Několik minut se na hřišti neodehrávalo nic podstatného, nicméně hosté pomalu, ale jistě, přebírali iniciativu. Dokladem toho byly nepřesné střely z hranice šestnáctky Musálka a Pařenicy, stejně jako promarněná šance Kohuta z bezprostřední blízkosti domácí branky. Když se neujala vzápětí ani Kohutova přízemní střela, zůstala výborná desetiminutovka hostů bez brankového využití. A jelikož ani domácí si nevypracovali žádnou gólovou šanci, odcházely oba celky do kabin za jednobrankového vedení valcířů. „Škoda našich nevyužitých šancí v rozmezí 30. až 40. minuty. Kdybychom alespoň jednu proměnili, myslím si, že bychom již druhou půli odehráli ve větším klidu“, hodnotil výkon svého celku trenér Hlaváč.
Kdo čekal ve druhém poločase nápor domácích, ten se mýlil. Byli to naopak hráči v modrém s bílým šikmým pruhem na prsou, kteří v první čtvrthodince rozhodli o výsledku střetnutí. V 52. minutě prošel po levé straně Musálek, ideální přihrávkou našel naběhnuvšího Vyviala, který podél brankáře domácích podruhé rozvlnil síť jeho branky. Po hodině hry se podobná branková situace opakovala znovu, tentokrát však Musálek naservíroval míč do vyložené šance Machovi, který nadvakrát překonal gólmana Olšáka – 0:3. Hostující hráči nabídli vsetínským snížení v 68. minutě, kdy na hranici velkého vápna zbytečně fauloval jinak výborně hrající Nedorost. Domácí ústřední postava Chalík přímý kop rozehrál na Žilinského, jeho tečovaná střela však našla dalšího nekrytého útočníka domácích Růžičku, který křížnou střelou nedal Zapletalovi šanci. Od této chvíle domácí hráči zvýšili důraz, zatlačili frýdecko-místecké hráče do defenzívy, ale až na několik málo situací, které zaváněly brankovými příležitostmi, vážněji Zaplatelovu svatyni neohrozili. Naopak v 80. minutě vyskočil na Pařenicův centr nejvýše Špadt, a jeho hlavička jen těsně minula vsetínskou branku. Definitivní podobu výsledku stanovil krásnou individuální akcí Vyvial, který prošel středem vsetínské obrany přes tři protihráče a chladnokrevně k tyči zaznamenal svou druhou, celkově čtvrtou branku svého týmu. Spokojenost neskrýval po utkání i trenér Hlaváč, který vyjma úvodu utkání byl s výkonem svého celku potěšen. „Byla na hráčích obou celků patrná nervozita, přesto si myslím, že jsme se postupně blížili k našemu pojetí hry, a že jsme soupeře na konci první a na počátku druhé půle přehráli. Proto je i naše vítězství podle mne zasloužené. Bylo dílem kolektivního výkonu celého mužstva, dnes bych nechtěl skutečně někoho chválit za mimořádný výkon, protože všichni hráči zodpovědně přistoupili k svěřeným úkolům,“ řekl po utkání Hlaváč. Trenér domácích Kučerňák pouze lakonicky konstatoval, že hosté přehráli jeho nejsilnější formaci ve středu hřiště a že mnozí z hráčů zdaleka nepodali takové výkony, jaké od nich očekával.
Frýdek-Místek: Zapletal – Slavík, Špadt, Nedorost, Dvořák – Lukáš Kohut, Pařenica (87. Tesař), Vyvial, Musálek – Matwikow (55. Mach), Papřok (70. Skotnica). Trenéři Radomír Hlaváč a Stanislav Kowalík.