Fotbal FM – A dorost zvítězil v Rožnově

4. 9. 2006

1.VALAŠSKÝ FC – FOTBAL F-M st.dorost A 0:2 (0:1) Po dvou domácích jednoznačných vítězstvích zajížděli fotbaloví dorostenci Frýdku-Místku k těžkému utkání do Rožnova, kde jejich aktuální formu prověřil třetí tým tabulky Moravskoslezské fotbalové divize. A jelikož svěřenci trenérské dvojice Hlaváč-Kowalík do tohoto střetnutí vévodili čtrnáctičlennému poli, očekával se velice kvalitní duel. Hosté také začali zápas šancí, kterou ve 4. minutě připravil kapitán týmu Špadt Chýlkovi, když jej našel dalekonosným pasem. Mladý útočník hostí velice dobře zpracoval těžký míč, dobře také vyhodnotil špatné postavení domácího brankáře Valy, bohužel jeho lob skončil nad břevnem rožnovské brány. Další pěkný moment hostujícího mužstva byl zaznamenán ve 22. minutě, to Karásek prodloužil na hranici šestnáctky Kohutovi, jeho prudká střela však domácího Valu nepřekvapila. Domácí se dostali poprvé ke slovu o dvě minuty později, při dalekonosné střele domácího Karbana však brankář Zapletal plachtící míč kontroloval, kterak skončil nad břevnem frýdecko-místecké branky. Ve 37. minutě se již ukazatel skóre na rožnovském stadiónku měnil. Pařenica zahrával rohový kop, na jeho přetažený centr naběhl ze zadních pozic levý obránce Slavík a levačkou z voleje krásnou střelou rozvlnil síť domácího gólmana. To byl nejpěknější moment celého utkání. Hosté, ještě zřejmě pod dojmem vstřelené úvodní branky, totálně zaspali hned v následující minutě, naštěstí pro ně domácí Karban ve vyložené šanci přestřelil Zapletalovu svatyni. Hosté o svém zaslouženém vítězství rozhodli hned na počátku druhé půle. V 51. minutě vybojoval ve středu pole míč Vyvial, vysunul Chýlka, který se prodíral do šestnáctky, míč se však trochu se štěstím dostal až k volnému Musálkovi, a ten s přehledem podél brankáře Valy podruhé rozvlnil jeho síť. Valcíři se po vstřelené brance opět nevyvarovali hrubých chyb. Nejdříve v 53. minutě umožnil Špadt domácímu Winterovi, aby postupoval sám na brankáře Zapletala, ten však nadvakrát zachránil své mužstvo od pohromy. O tři minuty později se domácí po další hrubce hostů prodrali po jejich levé straně až k centru, který však trestuhodně spálil opět Winter. V 68. minutě kopal z úhlu z hranice šestnáctky přímý kop Musálek, jeho čechraný míč však pouze otřel břevno valašské branky. V 70. minutě zahrával Musálek pro změnu rohový kop, střílený centr na přední tyč vyrazil se štěstím gólman Vala na břevno, odražený míč však Karásek minul. V 73. minutě ještě Kohut vystrašil Valu přízemní střelou ze dvaceti metrů, nejlepší hráč domácích však bravurně střelu vyrazil. Konec utkání se odvíjel za velké oboustranné nervozity, k vidění byly brutální fauly na obou stranách, ale také tři zcela zbytečné žluté karty pro frýdecko-místecké hráče za řečnění. Konec byl hodně hektický, proto i rozhodčí Malý ukončil zápas na sekundu přesně v 90. minutě. Ne příliš spokojený s výkonem byl trenér Hlaváč, který komentoval průběh utkání následovně: „Dnes jsme poprvé nezvítězili po lepším výkonu, ale především vůlí. Bohužel jsme nepodali výkon z posledních zápasů, hlavně v prvním poločase nám chyběl pohyb, ale i větší nasazení. Náš výkon ve druhém poločase se mě líbil pouze v prvních dvaceti minutách, i když ani tam jsme se nevyvarovali hrubých individuálních chyb. Přesto je důležité, že vezeme tři body a doufám, že si hráči vezmou z tohoto zápasu ponaučení, protože každé utkání bude hodně těžké a tlak na ně bude stoupa,“ řekl Hlaváč. Frýdek-Místek: Zapletal – Slavík, Špadt, Nedorost, Dvořák – Lukáš Kohut, Pařenica (79. Papřok), Vyvial, Musálek – Karásek, Chýlek (60. Mandičák). Trenéři Radomír Hlaváč a Stanislav Kowalík