FOTBAL FM – první porážka A dorostu

3. 11. 2006

Dvanácté kolo Moravskoslezské fotbalové divize dorostenců se stalo osudným vedoucímu celku soutěže, chlapcům z Frýdku-Místku. Ve šlágru kola totiž nezvládli souboj s třetím celkem průběžné tabulky, s mužstvem Hranic, kterému podlehli dvoubrankovým rozdílem.
FOTBAL F-M st.d. A – HRANICE N/M 0:2 (0:1)

Domácí hráči, vědomi si důležitosti utkání, začali tento souboj náporem. Již v osmé minutě zahrával od postranní čáry přímý kop Pařenica, na jehož střílený centr si naběhl stoper Nedorost, který z half voleje jen těsně minul branku soupeře. Hosté začali utkání velice ostře od podlahy, v první půlhodince se od jejich kopaček jiskřilo. V 17. minutě vyfasoval za brutální faul zezadu levý obránce Herman žlutou kartu. Tentýž hráč o pět minut později znovu nevybíravě fauloval Papřoka, rozhodčí Rygel však nenašel odvahu vytáhnout další kartu. Vysvobození pro hranického obránce tak učinili jeho trenéři již ve 28. minutě, kdy jej pro jistotu stáhli, protože hrozilo, že hosté budou dohrávat oslabeni o jednoho muže. „Bohužel, naši hráči se zalekli nastolenému trendu, nedokázali se vyrovnat s velice tvrdou hrou soupeře, proto jsme v tomto utkání tahali za kratší konec,“ posteskl si trenér Radomír Hlaváč. To již jeho svěřenci ale prohrávali od 16. minuty 0:1, kdy pravému obránci Dvořákovi unikl agilně hrající Staněk, který obelstil i křižujícího Špadta, aby přízemní střelou překvapil i nepříliš dobře stojícího gólmana Vitáska. Téměř identická situace se opakovala i ve 22. minutě, opět po pravé straně unikající záložník hranického celku centroval tentokrát přes Nedorosta, hostující Rebenda však ve velmi slibné pozici pálil vedle. Byli to hosté, kteří důrazem, ale i mnohem lepším pohybem, překvapivě přehrávali mladé valcíře, kteří nenašli do poločasu žádnou protizbraň na hostující taktiku.
Druhá půle začala podobně té první. Navíc již sedm minut po přestávce se zapomněl v zadní linii stoper Nedorost, hosté toho využili k dalšímu smrtícímu brejku, který úspěšně dotáhl do gólové koncovky Rebenda. Ten si pohrál i s brankářem Vitáskem a pohodlně skóroval podruhé do opuštěné svatyně bezmocného frýdecko-místeckého brankáře. Od této chvíle upadla hra domácího mužstva do letargie. Velice těžce hledali frýdečtí hráči cestu ke svatyni hranického brankáře. Jedinou šanci si tak vypracoval střídající Mandičák, který v 79. minutě individuálně prošel přes tři hráče, jeho střelu levačkou však brankář Malota s námahou vytěsnil konečky prstů vedle pravé tyče na rohový kop. Do konce střetnutí pak již následovala oboustranná nechutná okopávaná, které bezmocně přihlížel velice slabě pískající rozhodčí Rygel. Výsledkem byly další žluté karty na obou stranách.
„Toto utkání jsme vůbec nezvládli. Soupeř byl lepší, přehrál nás důrazem v osobních soubojích, proto vyhrál zcela zaslouženě. Musíme se z této těžké porážky rychle oklepat a připravit se stoprocentně na poslední, neméně důležitý a neméně těžký souboj v Hlučíně,“ dodal asistent trenéra Stanislav Kowalík.