FOTBAL FM – žáci porazili Vítkovice

Archiv

Robert Schedling

6. 6. 2006

V dohrávaném utkání 15. kola Moravskoslezské žákovské ligy si mladí fotbalisté Frýdku poradili se stejně starými hochy z Vítkovic. O výsledku rozhodl již průběh prvního poločasu.

FOTBAL F-M st.žáci A – FC VÍTKOVICE 4:1 (3:0)

Mladí fotbalisté Frýdku-Místku šli do utkání s jediným cílem, a to bodovat. Případný plný bodový zisk jim zaručoval jistotu ligové příslušnosti i pro příští sezónu. Průběh první půle měli valcíři zcela ve své moci. Ve 13. minutě se u postranní čáry zbavil svého protihráče Biolek a z jeho následného centru se gólově prosadil Gál – 1:0. O tři minuty později zahrával Frýdek rohový kop a po centru Farneho se hlavou trefil Farský. Dvoubrankové vedení domácí hráče uklidnil a ještě před poločasovou přestávkou přidal tříbodovou pojistku Knězek. „Kluci první poločas zvládli výborně. Do druhé půle jsme tak mohli na hřiště poslat kluky, kteří v lize moc příležitostí nedostali,“ řekl k průběhu prvního poločasu asistent trenéra Ján Balko. Také hostující tým do druhé poloviny střetnutí prostřídal a v úvodu dvakrát nebezpečně zahrozil. Naštěstí pro valcíře nemířili hostující útočníci přesně. Definitivní hřebíček zasadil Vítkovicím ve 48. minutě Sajdak, který tak zužitkoval přihrávku od Peška. Hostům se již jen podařilo snížit v 58. minutě, kdy se prosadil důrazný Dufek. „Tímto vítězstvím jsme se definitivně zachránili, čímž jsme si splnili stanovený cíl před sezónou. Liga se ukázala jako velmi těžká soutěž, která byla navíc ještě jen dvanáctičlenná. Takže prosadit se v takto těžké konkurenci mezi nejlepšími mužstvy severní Moravy nebylo vůbec jednoduché,“ řekl po skončeném zápase s Vítkovicemi Balko.
Frýdek-Místek: Koňařík (51. Balko) – Tomsa, Farny, Kosňovský – Pešek, Farský, Gál (47. Juřena), Větříšek, Saniter (42. Ondra) – Biolek (36. Sajdak), Knězek (36. Škuta). Trenér Robert Schedling.