FOTBAL FM – žáci přehráli Šardice

1. 5. 2006

Fotbal F-M st. žáci A – RSM Šardice 2:1 (1:0) V důležitém utkání 19. kola Moravskoslezské žákovské ligy dokázali domácí fotbalisté Frýdku-Místku zvítězit na domácí půdě s jihomoravskými Šardicemi o jednu branku. Deštěm zkrápěný trávník náhradního hřiště ve Stovkách byl k utkání žákovské ligy výborně připraven, a tak se v nedělním dopoledni mohlo odehrát utkání mezi žáky Frýdku a Šardic. Podzimní vzájemné měření sil vyhráli mladí valcíři 2:0, přesto však na ně nečekal vůbec lehký soupeř. „Na podzim jsme nebyli lepším týmem a přesto jsme si z jižní Moravy odvezli tři body. Šardicím se uzdravili zranění hráči, a tak k nám přijeli v tom nejsilnějším složení. Jejich překvapivá výhra v Jihlavě a následně pak doma se Zlínem, nám trochu nadělala vrásky, ale kluky jsme se snažili na tento odvetný duel řádně nahecovat,“ řekl ještě před střetnutím asistent domácích Ján Balko. Že byli domácí hráči na duel více nabuzení, poznali přihlížející diváci během prvního poločasu. Frýdek se ve většině času pohyboval na půlce hostí, ale scházelo jen to patřičné přesné zakončení. Tak jako například ve 12. minutě, kdy svůj únik nezakončil tím správným řešením Knězek. Vzápětí hlavičkoval po standardní situaci těsně vedle hostující branky Farský. Ve 26. minutě se přeci jen mladí domácí fotbalisté dočkali, když se po trestném kopu Farneho prosadil hlavou Kosňovský – 1:0. Začátek druhého poločasu nachytal hosty asi ještě myšlenkami v šatnách, jelikož po rohovém kopu Farneho to bylo opět Kosňovský, který poslal valcíře do dvoubrankového vedení. Tento stav domácí hráče ukolébal, a postupem času přenechal větší aktivitu šardickým fotbalistům. O velkém štěstí mohli mluvit mladí valcíři ve 43. minutě, kdy se hosté sami připravili o snad jistý gól. O tři minuty na to měl velkou příležitost rozhodnout zápas domácí Knězek, ale jeho únik skončil na brankáři Hečovi. Trest přišel pro Frýdek v 52. minutě. Stoper Farny chyboval v rozehrávce, útočník hostí Vintrlík se zmocnil míče a levačkou podél vyběhnuvšího Koňaříka snížil na 2:1. V rozmezí mezi 61.-64. minutou měl Frýdek dvě vyložené příležitosti. Nejprve se z levé strany neprosadil Řezáč a o chvíli později nastřelil po úniku Knězek tyčku. V nervydrásajícím závěru nakonec domácí výsledek již udrželi a připsali si velmi důležité body k záchraně ligové příslušnosti. „O našem vítězství jsme mohli rozhodnout již během první půle a nemuseli jsme se nakonec strachovat o výsledek. Klukům patří za bojovnost velký dík, i když nás herní výpadek v průběhu druhého poločasu mohl mrzet. Škoda, že se Matouš Knězek v tomto duelu netrefil. Za dnešní výkon si branku určitě zasloužil. Teď nás čeká velmi těžké a důležité střetnutí v Opavě, kde určitě nechceme prohrát,“ řekl k nadcházejícímu duelu Frýdku asistent trenéra Ján Balko. Frýdek-Místek: Koňařík – Tomsa, Farny, Kosňovský – Pešek, Větříšek, Farský, Řezáč (68. Ondra) – Gál (38. Juřena, 69. Saniter) – Biolek, Knězek (70. Škuta). Trenér Robert Schedling. Fotografie jsou z utkání FM – Šardice.