Fotbalisté Frýdku dostali rukavici

4. 10. 2004

ZÁBŘEH – FK FRÝDEK-MÍSTEK 5:0 (4:0)
Fotbalisté Frýdku vezou ze zápasu v divizní skupině E pěkný výprask. O prohře v Zábřehu rozhodl již první poločas.

Tradičně zaspaný úvod utkání a spousty chyb v obraně měly za příčinu střelecký koncert domácích fotbalistů. Již ve 4. minutě nepokryl Gottwald domácího útočníka, ten dal pod sebe na nabíhajícího Pinkavu, a Zábřeh vedl 1:0. O pět minut později podržel valcíře brankář Adam, když chytil jasnou tutovku. Ve 22. minutě to bylo o dvě branky. Jiří Prokeš nestačil na svého hráče, který zpětnou přihrávkou našel v šestnáctce hostí Pinkavu a ten podruhé překonal Ježe. Domácí nadále pokračovali ve výborné hře a stále nutili hosty k chybám. Ve 37. minutě zahrával Zábřeh standardní situaci a Duda tečoval míč na zadní tyč – 3:0. O dvě minuty později vedli domácí útok znovu po pravé straně, následovala přihrávka na zcela volného Dudu, který pohodlně zasunul míč do prázdné branky. Po hodině hry navíc Frýdek-Místek oslabil útočník Martínek, který za vražení do soupeře obdržel červenou kartu. V oslabení již Frýdek neměl moc šancí s výsledkem něco udělat. V 80. minutě fauloval v pokutovém území Gottwald a Duda dokonal z penalty svůj hattrick. „Kluci podali katastrofální výkon. Někteří hráči si snad mysleli, že to půjde samo. Zábřeh byl zatím jednoznačně nejlepší soupeř, proti kterému jsme v divizi nastoupili,“ řekl po utkání trenér Orel.
Frýdek-Místek: Jež – Aniol (30. Hlavatík), Gottwald, Jiří Prokeš (46. Ondřej Němec) – Jordán, Adam, Šrámek, Baroš, Lys – Martínek, Macura (82. Priesol). Trenér Karel Orel.