Fotbalisté Frýdku se odpoutali od dna tabulky

13. 9. 2004

FK FRÝDEK-MÍSTEK – SK KRAVAŘE 3:2 (1:0)
Zajímavé střetnutí měli možnost diváci shlédnout ve Stovkách v průběhu minulého týdne. Kravaře měli v sestavě několik ostřílených borců z ligové Opavy, přesto to byli domácí mladíci, kteří od 29. minuty vedli. Než k tomu došlo, měli však několik příležitostí hosté. Ve 14. minutě střílel z trestného kopu těsně nad Rozsypal. V 18. minutě se zaskvěl Jež, když po akci Černín-Hružík-Buchvaldek, chytil posledně jmenovanému jasný gól. Pak přišla zmiňovaná 29. minuta a krásná Šrámkova střela do šibenice. V 51. minutě Kravaře chybovali ve středu hřiště, Jordán vysunul Prokeše, který pálil pouze do brankáře hostí. Od něj se míč odrazil ke zcela volnému Martínkovi, ten zpětně vrátil na Prokeše, a mladík v dresu valcířů dal na 2:0. Vzápětí protáhl Kořínka v brance Kravař Šrámek. V 60. minutě udeřilo potřetí. Jordán se uvolnil u postranní čáry a jeho centr dopravil hlavou do sítě nejmenší hráč na hřišti Matínek. Z jednoznačného vedení však v závěru domácí udělali ještě pěkné drama. V 78. minutě nejdříve Jež fauloval Sebralu, který následnou penaltu snadno proměnil. O minutu později nakopával vysoký míč od střídaček Buchvaldek a míč zapadl na zadní tyč sluncem oslněného Ježe. Tlak hostí narůstal. V 83. minutě trefil Sebrala z trestného kopu tyč. Těsné vedení nakonec Frýdek udržel a získal další potřebné body do tabulky.
Frýdek-Místek: Jež – Aniol, Gottwald, Jiří Prokeš (85. Tomáš Němec) – Priesol, Čerňák, Baroš, Šrámek, Jordán – Martínek, Hynek Prokeš (89. Dvořák). Trenér Karel Orel.

FK FRÝDEK-MÍSTEK – ALBRECHTICE 0:0 (0:0)
Zápas s Albrechticemi začal s několika minutovým zpožděním. Hosté si zapomněli doma registrační průkazy a do Stovek zavítali s modrými dresy. Jelikož i Frýdek měl dresy modré, museli si hosté vypůjčit sadu červeno-černou. Utkání samotné toho přihlížejícím divákům moc nenabídlo. Hrálo se převážně před oběma šestnáctkami. Za zmínku stojí situace ze 16. minuty, kdy Jordán vysunul do sóla Martínka. Tomu však gólovou radost zmařil včasným vyběhnutím brankář Hekera. Hosté se po přestávce přeci jen osmělili a v 78. minutě Svatonský loboval brankáře domácích i branku. Největší příležitost ke skórování měl v 89. minutě domácí Priesol. Jeho střela prošla pod Hekerou, jenže šla těsně okolo tyče do zámezí. Domácím bodovým ziskem se Frýdek vyhoupnul z poslední příčky na 11. místo.
Frýdek-Místek: Jež – Aniol, Gottwald, Jiří Prokeš – Priesol, Čerňák, Baroš, Šrámek, Jordán – Martínek (82. Ondřej Němec), Hynek Prokeš (76. Tomáš Němec). Trenér Karel Orel.