FRENŠTÁT p.R. – FOTBAL FM 1:1 (1:1)

8. 4. 2006

FRENŠTÁT p. R. – FRÝDEK-MÍSTEK 1:1 (1:1)

NOVÝ JIČÍN – První jarní utkání v divizi mužů valcířům vůbec nevyšlo. S nováčkem soutěže z Frenštátu ani podruhé nedokázali zvítězit. Tentokráte se oba soupeři rozešli smírně. Frýdek navíc dohrával utkání v devíti.

Až na třetí pokus zahájili fotbalisté Frýdku-Místku jarní část divizní skupiny E. Na umělé trávě v Novém Jičíně jim za soupeře byl nováček soutěže TJ Frenštát pod Radhoštěm. V úvodní dvacetiminutovce se oba soupeři spíše oťukávali, diváci váženější situaci neviděli. Až ve 24. minutě se na pravé straně uvolnil Kovařík a po jeho přízemním centru se prosadil exfrýdecký útočník domácích Čerňák, který prostřelil brankáře Madu – 1:0. Frýdek zahrozil poprvé ve 35. minutě, kdy Vojvodíkův centrovaný míč ze standardky netrefil ideálně hlavou Prokeš. Ve 39. minutě zahrávali hosté rohový kop, Frenštát ještě tuto situaci vyřešil odkopem, ale Matějkův následný centr zpátky do šestnáctky už našel Odstrčilíka, který hlavičkou mířil přesně k tyči – 1:1. Vyrovnávací branka trochu frýdecké hráče oživila, jenže ve 41. minutě se začaly naděje na lepší výsledek valcířům trochu bortit. To krajní obránce Pernikář uviděl podruhé od hlavního rozhodčího v tomto střetnutí žlutou kartu a následovala tím pádem karta červená, tím i předčasný odchod do kabin. „V první půli jsme podali velmi špatný výkon. Naše hra byla bez nápadu, hráčům chyběl pohyb a hlavně důraz. Od toho všeho se pak odvíjela naše nervozita. Zaplať Pánu bohu, že jsme stačili do konce poločasu vyrovnat,“ hodnotil po utkání průběh prvního dějství trenér Frýdku-Místku Karel Orel. Ve druhém poločase se aktivita domácího týmu poněkud vytrácela, a v 52. minutě pálil hostující Jordan v nadějné pozici vedle levé tyče Maléřovy branky. V 71. minutě hořelo na druhé straně, když se v gólové situaci ocitl zadák domácích Sládeček. Jeho hlavička však mířila vedle branky. O minutu později zahrál frýdecko-místecký brankář Mada rukou mimo pokutové území a rozhodčí Dudek s udělením druhé červené karty v zápase vůbec neváhal. Hosté tak rázem hráli pouze o devíti mužích, přesto však stále aktivně. V 78. minutě se Polášek uvolnil u postranní čáry, následoval centr do šestnáctky, kde si ideálně na míč naběhl Matějka, jenže hlavou mířil nad. Domácí, ač v početní převaze, zahrozili pouze dvěmi Čerňákovimi nepřesnými střelami. Utkání tedy skončilo remízou 1:1. „V poločase jsme si řekli, že takhle to zkrátka nejde. I když jsme hráli v oslabení, tak se výkon oproti první půli zlepšil. Vzhledem k průběhu zápasu jsme nakonec za remízu rádi, ale i v devíti si kluci vypracovali gólovku. Škoda, že to Matějka netrefil,“ řekl trenér Orel.
Frýdek-Místek: Mada – Pernikář, Odstrčilík, Adam, Jiří Prokeš – Matějka, Vojvodík, Jordan (72. Jež), Polášek – Ďurfina (46. Žáček), Přemysl Krpec (81. Kozubík). Trenér Karel Orel.

Na snímku střelec vyrovnávající branky Luděk Odstrčilík.